fbpx
-16%
, ,

Yamamoto Bcaa POWDER 8:1:1 300 gr

Сподели:

🔥BcaaPOWDER 8:1:1 300гр 54 дози YAMAMOTO NUTRITION🔥
-Единствена Бцаа 8 1 1 со моментална растворливост и одличен вкус
-Највисока концентрација на БЦАА во доза над 90%
-Највисок квалитет на суровина Yamamoto Nutrition
-Додаток на Витамин Б1 и Витамин Б6

BCAA POWDER 8:1:1 е додаток во исхраната кој обезбедува 5 g аминокиселини со разгранет ланец во сооднос 8:1:1 (леуцин: изолеуцин: валин) на дневна доза. Аминокиселините со разгранет ланец се особено погодни за дополнување на исхраната кај спортистите.

Бренд:
Достапно:

На залиха

1,090 ден 1,290 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 1090 Поени во вредност од 109 ден!
Ако го купите овој производ, ќе заработите 1090 Поени во вредност од 109 ден!
Исчисти

BCAA POWDER 8:1:1

ПОРТОКАЛ-ЛИМОН вкус                54 дози             300 g нето тежина

Произведено во Италија

Додаток во исхраната 

BCAA POWDER 8:1:1 е додаток во исхраната кој обезбедува 5 g аминокиселини со разгранет ланец во сооднос 8:1:1 (леуцин: изолеуцин: валин) на дневна доза. Аминокиселините со разгранет ланец се особено погодни за дополнување на исхраната кај спортистите. Производот, исто така, обезбедува витамин Б1 кој го поддржува нормалниот енергетски метаболизам и витамин Б6 кој придонесува за намалување на заморот и истоштеноста и одржување на нирмалниот метаболизам на протеини и гликоген.

 

 

SKU: Недостапно Категории: , ,

Нутритивни информации

Дневна доза: 1,5 мерица (5,5 g)

 

Нутритивни информации Во 5 g
Aминокиселини со разгранет ланец

од кои:

5 g
Л-леуцин 4000 mg
Л-валин 500 mg
Л-изолеуцин 500 mg
Витамин Б1 1,3 mg (118% ПДВ)*
Витамин Б6 2 mg (143% ПДВ)*
*ПДВ – Препорачан дневен внес

 

СОСТОЈКИ: BCAA микс [L-Леуцин, L-Валин, L-Изолеуцин], киселина: лимонска киселина; aроми, засладувач: сукралоза, боја: екстракт од пиперка, витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид), витамин Б1 (тиамин хидрохлорид).

 

Употреба: Додадете 1 и пол лажица (5,5 g) во 150 ml вода или друг омилен пијалок и земајте еднаш дневно пред или веднаш по тренингот или натпреварот. Во денови кога немате тренинг, производот може да се зема во секое време од денот.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

error: Известување: Содржината е заштитена !!