Back to products
Bcaa POWDER 8:1:1 300 gr / 60 servings Orange Lemon Original price was: 1,490 ден.Current price is: 1,190 ден.

Yamamoto Bcaa POWDER 8:1:1 300 gr

Original price was: 1,490 ден.Current price is: 1,190 ден.
Ако го купите ова вие заштедувате

?BcaaPOWDER 8:1:1 300гр 54 дози YAMAMOTO NUTRITION?
-Единствена Бцаа 8 1 1 со моментална растворливост и одличен вкус
-Највисока концентрација на БЦАА во доза над 90%
-Највисок квалитет на суровина Yamamoto Nutrition
-Додаток на Витамин Б1 и Витамин Б6

BCAA POWDER 8:1:1 е додаток во исхраната кој обезбедува 5 g аминокиселини со разгранет ланец во сооднос 8:1:1 (леуцин: изолеуцин: валин) на дневна доза. Аминокиселините со разгранет ланец се особено погодни за дополнување на исхраната кај спортистите.

SKU: 1035 Бренд:
Ако го купите овој производ, ќе заработите 1190 Поени во вредност од 119 ден!
Ако го купите овој производ, ќе заработите 1190 Поени во вредност од 119 ден!
x
11 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

BCAA POWDER 8:1:1

ПОРТОКАЛ-ЛИМОН вкус                54 дози             300 g нето тежина

Произведено во Италија

Додаток во исхраната 

BCAA POWDER 8:1:1 е додаток во исхраната кој обезбедува 5 g аминокиселини со разгранет ланец во сооднос 8:1:1 (леуцин: изолеуцин: валин) на дневна доза. Аминокиселините со разгранет ланец се особено погодни за дополнување на исхраната кај спортистите. Производот, исто така, обезбедува витамин Б1 кој го поддржува нормалниот енергетски метаболизам и витамин Б6 кој придонесува за намалување на заморот и истоштеноста и одржување на нирмалниот метаболизам на протеини и гликоген.

 

 

Дополнителни информации
Flavor Orange-Lemon , Watermelon
Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.