-20%
, ,

ASHWAGANDHA 800 | 60 caps

Сподели:

ASHWAGANDHA ROOT EXTRACT

  • NATURAL SUPPORT OF THE NERVOUS SYSTEM
  • SUPPORTS VITAL FORCES
  • EFFECTIVE IN THE FIGHT AGAINST STRESS
vitality 800mg ashwagandha in 1 cap increase endurance
Бренд:

550 ден 690 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 550 Поени во вредност од 55 ден!

Ashwagandha 800

Екстракт од корен од ашваганда

60 капсули х 940 mg / нето тежина 56,4 g

Антиоксидант

Додаток во исхраната

Ashwagandha 800. Додаток во исхраната. Екстракт од корен од ашваганда.

Состојки: Екстракт од корен на ашваганда (Withania somnifera) [1,5% витанилиди] (85,1%); обвивка на капсулата (желатин, бои – титаниум диоксид, железни оксиди и хидроксиди, патент сина V); средство против стврднување – магнезиумови соли на масни киселини.

Активни состојки Во 1 капсула
Екстракт од корен на ашваганда (Withania somnifera) [1,5% витанилиди] 800,00 mg
    Од кои витанилиди 12,00 mg

* % од препорачан дневен внес

Препорачаната дневна доза е 1 капсула.

Препорачана употреба: Земете една порција на производот – 1 капсула со 250 ml вода. Земете 1 порција дневно, по можност за време на оброк.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 0 оценки

0.0 просек
0
0
0
0
0

Бидете првиот што ќе остави оценка “ASHWAGANDHA 800 | 60 caps”

Сè уште нема оценки.