Back to products
L Carnitine Complex 90 caps Original price was: 890 ден.Current price is: 750 ден.

Trec Whey 100 900gr

Original price was: 1,890 ден.Current price is: 1,490 ден.
Ако го купите ова вие заштедувате

  • Висококвалитетен протеински концентрат од сурутка

   Одличен вкус / 95% протеински концентрат од сурутка / ВСАА и глутамин

   Во 1 порција: 24,36 g протеини / 2,34 g јаглехидрати / 28,4 g протеински концентрат од сурутка

    

SKU: / Бренд:
Ако го купите овој производ, ќе заработите 745 Поени во вредност од 75 ден!
Ако го купите овој производ, ќе заработите 745 Поени во вредност од 75 ден!
x
13 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

WHEY 100. Додаток во исхраната. Содржи засладувачи. Протеински концентрат од сурутка.

Препорачаната дневна доза е 90 g.

ПРЕПОРАЧАНА УПОТРЕБА: растворете една порција од производот – 30 g (2 дозери) во 200 ml вода или млеко; користете шејкер или блендер. Земете 3 порции дневно. Во деновите кога вежбате: првата порција земете ја наутро по станување, втората рок од 1,5 час по тренинг и третата пред спиење. Кога не вежбате: првата порција земете ја наутро по станување, втората помеѓу оброци и третата пред спиење.

СОСТАВ: протеински концентрат од сурутка (од млеко) (94,7%); како во прав за вкусовите на чоколадо, чоколадо-сусам, кокос чоколадо; регулатори на киселост за вкус на јагода – лимонска киселина, млечна киселина, ароми; згуснувач – натриум карбоксиметилцелулоза; засладувач – сукралоза; боја за вкусовите: банана, ванила, колачи и путер од кикирики – бета каротен; боја за вкус на јагода – кохинеал црвена A.

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: да не се надминува препорачаната дневна доза. Да не се користи како замена за разновидна исхрана. Деца, бремени жени и доилки не смеат да го конзумираат производот. Разновидната и балансирана исхрана и здравиот начин на живот се битни. Кохинел црвената боја може да има негативно дејство врз вниманието и активноста на децата. Производот може да содржи: соја, житарки кои содржат глутен, јајца, кикирики и јаткасто овошје.

СКЛАДИРАЊЕ: Да се чува во цврсто затворено пакување, на суво место, на температура од 15-25 оС. Чивајте надвор од дофат на деца.

РОК НА УПОТРЕБА, СЕРИСКИ БРОЈ, ВКУС: означено на пакувањето

 

Нутритивна вредност во 100 g во 90 g** во 30 g
Енергетска Вредност 1620 kJ / 382 kcal (19%) 1458 kJ / 344 kcal (17%) 486 kJ / 115 kcal (6%)
Масти 2,90 g (4%*) 2,61 g (4%*) 0,87 g (1%*)
 Од кои заситени 1,70 g (9%*) 1,53 g (8%*) 0,51 g (3%*)
Јаглехидрати 7,80 g (3%*) 7,02 g (3%*) 2,34 g (1%*)
 Од кои шеќери 1,80 g (2%*) 1,62 g (2%*) 0,54 g (1%*)
Протеини 81,20 g (162%*) 73,08 g (146%*) 24,36 g (49%*)
Сол 0,65 g (11%*) 0,59 g (10%*) 0,20 g (3%*)
Активни состојки
Протеински концентрат од сурутка 94,65 g 85,19 g 28,40 g

* Просечна референтна вредност за возрасни лица (8400 kJ/2000 kcal)

** Дневна доза од производот

 

Дополнителни информации
Flavor

Чоколадо

,

Кукис

,

Јагода

,

Ванила

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.