fbpx
-20%
, ,

100% Whey Protein Professional 920g

Сподели:

100% Whey Protein Professional

пијалак со вкус во прав, со протеини од сурутка, аминокиселини, растителни ензими и засладувачи

Бренд:
Достапно:

На залиха

1,590 ден 1,990 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 1590 Поени во вредност од 159 ден!
Ако го купите овој производ, ќе заработите 1590 Поени во вредност од 159 ден!
Исчисти

100% Whey Protein Professional

пијалак со вкус во прав, со протеини од сурутка, аминокиселини, растителни ензими и засладувачи

 

Употреба: измешајте 1 сервирање (30 g = ¾ дозер) во 250 ml вода. Во деновите кога имате тренинг, земете едно сервирање по тренинг. Во деновите кога не вежбате, земете 1 сервирање во било кој период од денот.

 

 

SKU: Недостапно Категории: , ,

Strawberry White Chocolate:

Состав: инстант протеини од сурутка 86% {протеински концентрат од сурутка (млеко) [емулгатор: лецитини (соја)], протеински изолат од сурутка [млеко] [емулгатор: лецитини (соја)]}, ароми, таурин 3,3%, ароми, Л-аргинин 1,7%, Л -Глутамин 1,7%, сол, киселина (лимонска киселина), згуснувач (ксантанова гума), концентрат од цвекло во прав [малтодекстрин, концентрат од цвекло, киселина (лимонска киселина)], засладувачи (ацесулфам К, сукралоза), Л-леуцин 0,3%, агенс против згрутчување (силициум диоксид), бромелаин од ананас 0,07% (1200 GDU/g), папаин од папаја 0,07% (1,5 FIP U/mg).

 

Информации за алергени: Произведено во погон во кој се процесираат млеко, јајца, соја, кикирики, јаткасто овошје, целер, риба, ракови и состојки кои содржат сулфур диоксид.

 

Нутритивни информации

Сервирање: 30 g (3/4 дозер); вкупно дози во пакувањето: 1 / 16 / 30 / 78 / 166

Типични вредности Во 30 g %ПДВ† Во 100 g
Енергија 482 kJ / 114 kcal 6 % 1607 kJ / 380 kcal
Масти 1,7 g 2 % 5,6 g
   Од кои заситени 0,9 g 5 % 3,0 g
Јаглехидрати 2,8 g 1 % 9,2 g
   Од кои шеќери 1,8 g 2 % 6,1 g
Протеини 22 g 43 % 72 g
Сол 0,47 g 8 % 1,6 g

% од препорачан дневен внес за просечни возрасни лица (8400 kJ / 2000 kcal).

Без додадени шеќери, содржи само природни шеќери. Без глутен, согласно со регулативите на ЕУ.

Други активни состојки Во 30 g Во 100 g
Таурин 990 mg 3300 mg
Л-глутамин 500 mg 1667 mg
Л-аргинин 414 mg 1378 mg
Л-леуцин 100 mg 333 mg
Бромеалин 13 mg 43 mg
Папаин 13 mg 43 mg
Аминокиселини во 100 g    
Есенцијални аминокиселини Условно есенцијални аминокиселини Неесенцијални аминокиселини
Л-хистидин 1,3 g Л-аргинин 3,2 g Л-аланин 3,3 g
Л-изолеуцин* 3,9 g Л-цистеин 2,2 g Л-аспартамска киселина 7,3 g
Л-леуцин* 7,6 g Л-глутамин 13,6 g Глицин 1,2 g
Л-лизин 6,3 g Л-пролин 3,8 g Л-серин 3,2 g
Л-метионин 1,6 g Л-тирозин 2,0 g
Л-фенилаланин 2,2 g
Л-треонин 4,4 g
Л-триптофан 1,2 g
Л-валин 3,8 g
  32,3 g   24,8 g   15,0 g

*Вкупно аминокиселини со разгранет ланец (ВСАА): 15,3 g

 

Chocolate Cookies & Cream

Состав: инстант протеини од сурутка 88% {протеински концентрат од сурутка (млеко) [емулгатор: лецитини (соја)], протеински изолат од сурутка [млеко] [емулгатор: лецитини (соја)]}, таурин 3,3%, ароми, Л-аргинин 1,7%, Л -Глутамин 1,7%, сол, какао во прав со намалена масленост, згуснувач (ксантанова гума), засладувачи (ацесулфам К, сукралоза), Л-леуцин 0,3%, агенс против згрутчување (силициум диоксид), бромелаин од ананас 0,07% (1200 GDU/g), папаин од папаја 0,07% (1,5 FIP U/mg).

Нутритивни информации

Сервирање: 30 g (3/4 дозер); вкупно дози во пакувањето: 1 / 16 / 30 / 78 / 166

Типични вредности Во 30 g %ПДВ† Во 100 g
Енергија 485 kJ / 115 kcal 6 % 1618 kJ / 382 kcal
Масти 1,7 g 3 % 5,8 g
   Од кои заситени 0,9 g 5 % 3,1 g
Јаглехидрати 2,4 g 1 % 8,0 g
   Од кои шеќери 1,8 g 2 % 6,1 g
Протеини 22 g 45 % 74 g
Сол 0,42 g 7 % 1,4 g

% од препорачан дневен внес за просечни возрасни лица (8400 kJ / 2000 kcal).

Без додадени шеќери, содржи само природни шеќери. Без глутен, согласно со регулативите на ЕУ.

Други активни состојки Во 30 g Во 100 g
Таурин 990 mg 3300 mg
Л-глутамин 500 mg 1667 mg
Л-аргинин 414 mg 1378 mg
Л-леуцин 100 mg 333 mg
Бромеалин 13 mg 43 mg
Папаин 13 mg 43 mg
Аминокиселини во 100 g    
Есенцијални аминокиселини Условно есенцијални аминокиселини Неесенцијални аминокиселини
Л-хистидин 1,3 g Л-аргинин 3,2 g Л-аланин 3,4 g
Л-изолеуцин* 4,0 g Л-цистеин 2,2 g Л-аспартамска киселина 7,5 g
Л-леуцин* 7,8 g Л-глутамин 13,9 g Глицин 1,3 g
Л-лизин 6,5 g Л-пролин 3,9 g Л-серин 3,3 g
Л-метионин 1,7 g Л-тирозин 2,1 g
Л-фенилаланин 2,2 g
Л-треонин 4,5 g
Л-триптофан 1,2 g
Л-валин 3,9 g
  33,1 g   25,3 g   15,5 g

*Вкупно аминокиселини со разгранет ланец (ВСАА): 15,7 g

 

Vanilla

Состав: инстант протеини од сурутка 85% {протеински концентрат од сурутка (млеко) [емулгатор: лецитини (соја)], протеински изолат од сурутка [млеко] [емулгатор: лецитини (соја)]}, ароми, таурин 3,3%, јогурт во прав (млеко), Л-аргинин 1,7%, Л -Глутамин 1,7%, сол, згуснувач (ксантанова гума), засладувачи (ацесулфам К, сукралоза), Л-леуцин 0,3%, агенс против згрутчување (силициум диоксид), бромелаин од ананас 0,07% (1200 GDU/g), папаин од папаја 0,07% (1,5 FIP U/mg).

Нутритивни информации

Сервирање: 30 g (3/4 дозер); вкупно дози во пакувањето: 1 / 16 / 30 / 78 / 166

Типични вредности Во 30 g %ПДВ† Во 100 g
Енергија 482 kJ / 114 kcal 6 % 1608 kJ / 380 kcal
Масти 1,7 g 2 % 5,6 g
   Од кои заситени 0,9 g 5 % 3,0 g
Јаглехидрати 2,8 g 1 % 9,4 g
   Од кои шеќери 2,0 g 2 % 6,8 g
Протеини 22 g 44 % 73 g
Сол 0,47 g 8 % 1,6 g

% од препорачан дневен внес за просечни возрасни лица (8400 kJ / 2000 kcal).

Без додадени шеќери, содржи само природни шеќери. Без глутен, согласно со регулативите на ЕУ.

Други активни состојки Во 30 g Во 100 g
Таурин 990 mg 3300 mg
Л-глутамин 500 mg 1667 mg
Л-аргинин 414 mg 1378 mg
Л-леуцин 100 mg 333 mg
Бромеалин 13 mg 43 mg
Папаин 13 mg 43 mg
Аминокиселини во 100 g    
Есенцијални аминокиселини Условно есенцијални аминокиселини Неесенцијални аминокиселини
Л-хистидин 1,3 g Л-аргинин 3,2 g Л-аланин 3,3 g
Л-изолеуцин* 4,0 g Л-цистеин 2,2 g Л-аспартамска киселина 7,4 g
Л-леуцин* 7,7 g Л-глутамин 13,7 g Глицин 1,2 g
Л-лизин 6,4 g Л-пролин 3,8 g Л-серин 3,3 g
Л-метионин 1,6 g Л-тирозин 2,1 g
Л-фенилаланин 2,2 g
Л-треонин 4,5 g
Л-триптофан 1,2 g
Л-валин 3,9 g
  32,8 g   25,0 g   15,2 g

*Вкупно аминокиселини со разгранет ланец (ВСАА): 15,3 g

 

Vanilla Very Bery

Состав: инстант протеини од сурутка 87% {протеински концентрат од сурутка (млеко) [емулгатор: лецитини (соја)], протеински изолат од сурутка [млеко] [емулгатор: лецитини (соја)]}, ароми, таурин 3,3%, Л-аргинин 1,7%, Л -Глутамин 1,7%, сол, згуснувач (ксантанова гума), Л-леуцин 0,3%, засладувачи (ацесулфам К, сукралоза), агенс против згрутчување (силициум диоксид), бромелаин од ананас 0,07% (1200 GDU/g), папаин од папаја 0,07% (1,5 FIP U/mg), бои (карминозин2, брилијант сина FCF).

2Kарминозин: може да има негативно влијание врз активноста и вниманието на децата.

 

Нутритивни информации

Сервирање: 30 g (3/4 дозер); вкупно дози во пакувањето: 1 / 16 / 30 / 78 / 166

Типични вредности Во 30 g %ПДВ† Во 100 g
Енергија 486 kJ / 115 kcal 6 % 1620 kJ / 383 kcal
Масти 1,7 g 2 % 5,7 g
   Од кои заситени 0,9 g 5 % 3,0 g
Јаглехидрати 2,8 g 1 % 9,2 g
   Од кои шеќери 1,8 g 2 % 6,2 g
Протеини 22 g 44 % 74 g
Сол 0,47 g 8 % 1,6 g

% од препорачан дневен внес за просечни возрасни лица (8400 kJ / 2000 kcal).

Без додадени шеќери, содржи само природни шеќери. Без глутен, согласно со регулативите на ЕУ.

Други активни состојки Во 30 g Во 100 g
Таурин 990 mg 3300 mg
Л-глутамин 500 mg 1667 mg
Л-аргинин 414 mg 1378 mg
Л-леуцин 100 mg 333 mg
Бромеалин 13 mg 43 mg
Папаин 13 mg 43 mg
Аминокиселини во 100 g    
Есенцијални аминокиселини Условно есенцијални аминокиселини Неесенцијални аминокиселини
Л-хистидин 1,3 g Л-аргинин 3,2 g Л-аланин 3,4 g
Л-изолеуцин* 4,0 g Л-цистеин 2,2 g Л-аспартамска киселина 7,5 g
Л-леуцин* 7,8 g Л-глутамин 13,9 g Глицин 1,3 g
Л-лизин 6,5 g Л-пролин 3,9 g Л-серин 3,3 g
Л-метионин 1,7 g Л-тирозин 2,1 g
Л-фенилаланин 2,2 g
Л-треонин 4,5 g
Л-триптофан 1,2 g
Л-валин 3,9 g
  33,1 g   25,3 g   15,5 g

*Вкупно аминокиселини со разгранет ланец (ВСАА): 15,7 g

 

Вкус

Chocolate Cookies & Cream, Strawberry White Chocolate, Vanilla, Vanilla Very Bery

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

error: Известување: Содржината е заштитена !!