Fenugreek 60 mega capsules

690 ден

Fenugreek – додаток во исхраната во капсули со екстракт од тилчец (пискавец).

SKU: 3496 Бренд:

На залиха

Ако го купите овој производ, ќе заработите 690 Поени во вредност од 69 ден!
x
16 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

Fenugreek – додаток во исхраната во капсули со екстракт од тилчец (пискавец).

Нето маса 75,8 g / 60 мега капсули

Состав: екстракт од семе од тилчец (пискавец) (Trigonella foenum-graecum) 74,2%, обвивка на капсулата [желатин, глазура (шелак), боја (железни оксиди и хидроксиди), регулатор на киселост (амониум хидроксид), регулатор на киселост (калиум хидроксид)], агенс за набабрување (калциум фосфат), агенси против згрутчување (магнезиумови соли на масни киселини, силициум диоксид),

Произведено во погон во кој се процесираат производи што содржат: млеко, јајца, глутен, соја, ракови, сулфур диоксид и јаткасти плодови.

Внимание: Чувајте надвор од дофат на деца. Додатоците во исхрана не служат како замена за разновидна, урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Не се препорачува за трудници или доилки. Не се препорачува на лица кои земаат лекови или имаат здравствена проблеми.

 

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.