TESTOXX | 60 caps Original price was: 1,490 ден.Current price is: 1,190 ден.
Back to products
ASHWAGANDHA 800 | 60 caps Original price was: 690 ден.Current price is: 590 ден.

100% VITAMINS & MINERALS | 60 caps дневна/ноќна формула

390 ден

ЕСЕНЦИЈАЛНИ ВИТАМИНИ И МИНЕРАЛИ 

  • ДНЕВНА ДОЗА НА НАЈВАЖНИТЕ ВИТАМИНИ И МИНЕРАЛИ
  • ДНЕВНА И НОЌНА КАПСУЛА
  • 375 мг МАГНЕЗИУМ
100% дневна препорачана вредност ден/ноќ формула Витамини и минерали
SKU: 1244 Бренд:

На залиха

Ако го купите овој производ, ќе заработите 390 Поени во вредност од 39 ден!
x
14 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

100% Vitamins & Minerals. Додаток во исхраната. Комплетна формула со витамини и минерали за спортисти. Препорачаната дневна доза е 2 капсули (една црвена и една црна капсула).

Препорачана употреба: Земете една порција од производот – 1 капсула со 300 ml вода. Земете 1 црвена капсула по појадок и 1 црна капсула 30 мин. пред спиење.

Состојки: 100% витамини (црвена капсула) [витамински комплекс [малтодекстрин; витамин Ц (Л-аскорбинска киселина); Ниацин (никотинамид); витамин Е (ДЛ-алфа-токоферил ацетат); пантотенска киселина (калциум Д-пантотенат); витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид); рибофлавин; тиамин (тиамин мононитрат); витамин А (ретинил ацетат); фолна киселина (птеромоноглутаминска киселина); биотин (Д-биотин); витамин Д (холекалциферол); витамин Б12 (цијанокобаламин)]; обвивка на капсулата (желатин, бои – железни оксиди и хидроксиди, титаниум диоксид, азорубин); средство против стврднување – магнезиумови соли на масни киселини]; 100% минерали (црна капсула) [комплекс на минерали (магнезиум оксид; магнезиумови соли на лимонска киселина; магнезиум карбонат; железен фумарат; малтодекстрин; цинк сулфат; манган сулфат; бакар сулфат; калиум јодид; хром хлорид; натриум молибдат; натриум селенит]; обвивка на капсулата (желатин, бои – железни оксиди и хидроксиди, титаниум диоксид); средство против стврднување – магнезиумови соли на масни киселини].

Начин на чување: Чувајте во добро затворена кутија, на суво место, на температура од 15-25оС. Чувајте надвор од дофат на деца.

 

Активни состојки Во 1 капсула
100% ВИТАМИНИ (црвена капсула)
Вит. Ц 80,00 mg (100%)
Ниацин 16,00 mg (100%)
Вит. Е 12,00 mg (100%)
Пантотенска киселина 6,00 mg (100%)
Вит. Б6 1,40 mg (100%)
Рибофлавин 1,40 mg (100%)
Тиамин 1,10 mg (100%)
Вит. A 800,00 µg (100%*)
Фолна киселина 200,00 µg (100%*)
Биотин 50,00 µg (100%*)
Вит. Д 5,00 µg (100%*)
Вит. Б12 2,50 µg (100%*)
100% минерали (црна капсула)
Магнезиум 375,00 mg (100%*)
Железо 14,00 mg (100%*)
Цинк 10,00 mg (100%*)
Манган 2,00 mg (100%*)
Бакар 1,00 mg (100%*)
Јод 150,00 µg (100%*)
Селен 55,00 µg (100%*)
Молибден 50,00 µg (100%*)
Хром 40,00 µg (100%*)

* % од препорачан дневен внес

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.