, , , ,

Acetyl L-CARNITINE 1000mg 60 tablets

Сподели:

Acetyl L-CARNITINE е додаток во исхраната погоден за спортисти. Поризводото обезбедува 1 g ацетил Л-карнитин.

Бренд:

990 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 990 Поени во вредност од 99 ден!

Acetyl L-CARNITINE

60 капсули                     60 дози             73 g нето тежина

Произведено во Италија

Додаток во исхраната

Acetyl L-CARNITINE е додаток во исхраната погоден за спортисти. Поризводото обезбедува 1 g ацетил Л-карнитин.

Нутритивни информации

Дозирање: 1 капсула

 

Нутритивни информации Во 1 капсула
Ацетил Л-Карнитин 1000 mg

Употреба: Земeте 1 капсула еднаш дневно со вода или друг омилен пијалок.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 0 оценки

0.0 просек
0
0
0
0
0

Бидете првиот што ќе остави оценка “Acetyl L-CARNITINE 1000mg 60 tablets”

Сè уште нема оценки.