fbpx
, ,

Calcium Zinc Magnesium 100 tablets

Сподели:

Calcium Zinc Magnesium – додаток воисхраната во таблети со минерали

Нето маса 209 g / 100 таблети

Бренд:
Достапно:

На залиха

550 ден

На залиха

Ако го купите овој производ, ќе заработите 550 Поени во вредност од 55 ден!

Calcium Zinc Magnesium – додаток воисхраната во таблети со минерали

Нето маса 209 g / 100 таблети

Состав: калциумови соли на ортофосфорна киселина, агенс за набабрување (целулоза гел), магнезиум оксид, материјал за обвивка на таблетата [стабилизатори (поливинил алкохол-полиетилен гликол-графт-ко-полимер, поливинил алкохол), агенси против згрутчување (талк, моно- и диглицериди на масни киселини)], агенси против згрутчување (магнезиумови соли на масни киселини, силициум диоксид), цинк оксид.

Произведено во погон во кој се процесираат производи што содржат: млеко, јајца, глутен, соја, ракови, сулфур диоксид и јаткасти плодови.

Внимание: Чувајте надвор од дофат на деца. Додатоците во исхрана не служат како замена за разновидна, урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Производот не е наменет за трудници и доилки.

 

 

 

Нутритивни информации | Дневна доза: 2 таблети| Вкупно сервирања во пакувањето:50

  во 2 таблети **ПДВ% (2 таблети)
Калциум 600 mg 75%
Фосфор 460 mg 66%
Магнезиум 200 mg 53%
Цинк 9,6 mg 96%

**% од препорачан дневен внес за возрасни.

 

Препорачана употреба: земете 2 таблети дневно со чаша вода. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза!

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

error: Известување: Содржината е заштитена !!