Tribulus Maximus Extra 90 tbl

990 ден

Tribulus Maximus – додаток во исхраната кој содржи Tribulus terrestris

Нето маса: 171 g / 90 таблети

SKU: 3338

На залиха

Ако го купите овој производ, ќе заработите 990 Поени во вредност од 99 ден!
20 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

Tribulus Maximus – додаток во исхраната кој содржи Tribulus terrestris

Нето маса: 171 g / 90 таблети

Состав: екстракт од плод од Tribulus terrestris кој содржи сапонини 79%, агенси за набабрување (целулоза гел, калциум фосфат), агенси против згрутчување (магнезиумови соли на масни киселини, силициум диоксид), материјал за обвивка на таблетата [агенси за глазура (хидроксипропил метил целулоза, хидроксипропил целулоза), модифициран скроб, триглицериди со среден ланец, агенс против згрутчување (талк), стабилизатор (полиетилен гликол)].

Внимание: Чувајте надвор од дофат на деца. Додатоците во исхрана не служат како замена за разновидна, урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Производот не е наменет за лица со било какви медицински состојби и/или лица кои примаат лекови. Произведено за мажи над 18 години.

 

 

 

 

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.