fbpx
, , ,

VITAMIN C STRONG 500 | 200 caps

Сподели:

Моќна антиоксидантна формула

  • Додаток во исхраната.
  • Витамин Ц + екстракт од циртусни биофлаваноиди + цинк.
Бренд:
Достапно:

На залиха

590 ден

На залиха

Ако го купите овој производ, ќе заработите 590 Поени во вредност од 59 ден!

Моќна антиоксидантна формула

100 капсули х 800 mg / нето тежина 80 g | 200 капсули х 800 mg / нето тежина 1600 g

Витамини, минерали, антиоксиданти

Додаток во исхраната

Vit. C Strong 500. Додаток во исхраната. Витамин Ц + екстракт од циртусни биофлаваноиди + цинк.  Нето тежина 80 / 160 г.

Vit. C Strong 500 е витамински производ за спортисти кој содржи голема доза на витамин Ц (500 mg) надополнета со цитрусни биофлаваноиди и цинк. Витаминот Ц учествува воодржување на нормалната функција на имунолошкиот систем за време на интензивна физичка активност. Витаминот Ц исто така учествува во заштита на клетките од оксидативен стрес и помага за нормално создавање на колаген за соодветна функција на ‘рскавицата во зглобовите.

 

Активни состојки Во 1 капсула
Витамин Ц 500,00 mg (625%*)
Екстракт од цитрусни биофлаваноиди (Citrus aurantium) [50% хесперидин] 50,00 mg
Цинк 5,00 mg (50%*)

* % од препорачан дневен внес

Состојки: витамин Ц (Л-аскорбинска киселина); обвивка на капсулата (желатин, бои – титаниум диоксид, тартразин); малтодекстрини, екстракт од цитрусни биофлаваноиди (Citrus aurantium) [50% хесперидин]; магнезиумови соли на масни киселини – агенси против згрутчување; цинк оксид.

 

Препорачана употреба: Препорачаната дневна доза е 1 капсула по главен оброк. Земете го производот со приближно 300 ml вода.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

error: Известување: Содржината е заштитена !!