Tribooster 120 tab.

1,490 ден

Tribooster – додаток во исхраната кој содржи Tribulus terrestris

Нето маса: 252 g / 120 таблети

SKU: 3337 Бренд:

На залиха

Ако го купите овој производ, ќе заработите 1490 Поени во вредност од 149 ден!
16 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

Tribooster – додаток во исхраната кој содржи Tribulus terrestris

Нето маса: 252 g / 120 таблети

Состав: екстракт од плод од Tribulus terrestris кој содржи сапонини 95,2%, агенси за набабрување (микроксристална целулоза, калциум фосфат), агенси против згрутчување (силициум диоксид, магнезиумови соли на масни киселини), материјал за обвивка на таблетата [агенси за глазура (хидроксипропил метил целулоза, хидроксипропил целулоза), модифициран скроб, триглицериди со среден ланец, агенс против згрутчување (талк), изопропанол, стабилизатор (полиетилен гликол)].

Внимание: Произведено за мажи над 18 години. Чувајте надвор од дофат на деца. Додатоците во исхрана не служат како замена за разновидна, урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Производот не е наменет за лица со било какви медицински состојби и/или лица кои примаат лекови.

 

 

 

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.