-25%
, ,

Tau POWDER 300 gr

Сподели:

Tau POWDER е додаток во исхраната кој обезбедува 500 mg таурин во дневна доза. Се препорачуваза спортисти и лица кои имаат интензивни физички активности.

Бренд:

590 ден 790 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 590 Поени во вредност од 59 ден!

Tau POWDER

БЕЗ ВКУС            600 дози            300 g нето тежина

Произведено во Италија

Додаток во исхраната

Tau POWDER е додаток во исхраната кој обезбедува 500 mg таурин во дневна доза. Се препорачуваза спортисти и лица кои имаат интензивни физички активности.

Нутритивни информации  (вкус: без вкус)

Дозирање: пола мерица = 500 mg

Нутритивни информации Во 500 mg
Таурин 500 mg

СОСТОЈКИ: Л-таурин.

Употреба: Измешајте пола мерица (500 mg) со 200 ml вода или друг омилен пијалок, и земете еднаш дневно, во текот на денот, помеѓу оброци.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 0 оценки

0.0 просек
0
0
0
0
0

Бидете првиот што ќе остави оценка “Tau POWDER 300 gr”

Сè уште нема оценки.