ELITE 100% WHEY | 2170 gr

3,690 ден
Ако го купите ова вие заштедувате

  • 25 гр веј протеин со премиум квалитет
  • Секое сервирње содржи 6,0–6,2 гр BCAAs*
  • Низок процент на шекер
  • Без глутен
  • Без банирани супстанции тестирано од “Informed-Sport” for athletes’ гаранција за продукт со највисок квалитет
SKU: / Бренд:
Ако го купите овој производ, ќе заработите 1845 Поени во вредност од 185 ден!
Ако го купите овој производ, ќе заработите 1845 Поени во вредност од 185 ден!
x
16 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

─ Перфектен протеин за секое време! ─
Дали сте во потрага по протеин за секое време со одлична цена? Било дали за поддршка на мускулниот раст по тренингот или едноставно да го зголемите дневниот внес на протеин. Elite 100% Whey е високо квалитетна формула на протеин, за амбициозни атлети од секое тренинг ниво и за секојдневна употреба.

Исклучиво се потпира на извор од веј протеин. Веј протеинот е брзо абсорбирачки протеин кој ги содржи сите есенцијални аминокиселини потребни за изгдрадба на мускулното ткиво. Овој продукт има низок процент на шекер и е одличен за сите оние атлети кои се грижат за нивниот нутритивен внес. Ова го прави Elite 100% Whey идеален избор за по тренинг или помеѓу оброци

  • 25 гр веј протеин со премиум квалитет
  • Секое сервирње содржи 6,0–6,2 гр BCAAs*
  • Низок процент на шекер
  • Без глутен
  • Без банирани супстанции тестирано од “Informed-Sport” for athletes’ гаранција за продукт со највисок квалитет
Нутритивни вредности
Nutrition Information  per 100 g  per portion (35 g*) 
Energy kJ (kcal) 1602 (379) 561 (133)
Fat 6,2 g 2,2 g
of which saturates 3,6 g 1,3 g
Carbohydrate 5,9 g 2,1 g
of which sugars 4,9 g 1,7 g
Protein 72 g 25 g
Salt 1,4 g 0,47 g
Nutrition Information  per 100 g  per portion (35 g*) 
Energy kJ (kcal) 1602 (379) 561 (133)
Fat 6,2 g 2,2 g
of which saturates 3,6 g 1,3 g
Carbohydrate 5,9 g 2,1 g
of which sugars 4,9 g 1,7 g
Protein 72 g 25 g
Salt 1,4 g 0,47 g

* per 35 g serving with 180-240 ml (6-8 oz) water ** essential amino acids

Sum of BCAAs (L-Valine, L-Leucine, L-Isoleucine): 17 g (5,9 g per serving)

Дополнителни информации
Flavor Gourmet Vanilla , Cookies and Cream , Rich Chocolate , Strawberry Blast , Chocolate Peanut , Chocolate Fudge , Smooth Banana
Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.