Citrulline Malate 90caplets Yamamoto Nutrition Original price was: 1,090 ден.Current price is: 990 ден.
Back to products
Trec Multivitamin For Women 90caps Original price was: 790 ден.Current price is: 590 ден.

Trec Multivitamin For Men 90caps

Original price was: 790 ден.Current price is: 590 ден.

MULTIVITAMIN FOR MEN contains:

  • vitamins C, E and riboflavin, which help protect cells from oxidative stress;
  • vitamins A, D, B6 and B12, which help in the proper functioning of the immune system ,
  • magnesium, which helps maintain electrolyte balance ,
  • zinc, which supports the normal level of testosterone in the blood.
SKU: 4298 Бренд:

На залиха

Ако го купите овој производ, ќе заработите 590 Поени во вредност од 59 ден!
x
17 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

MULTIVITAMIN FOR MEN. Додаток на исхраната. MULTIVITAMIN FOR MEN содржи витамини, минерали, Л-аргинин, екстракт од корејски женшен и таурин.

Препорачаната дневна доза е 2 капсули.

Начин на употреба: Земете едно сервирање од производот – 1 капсула, со околу 300 ml вода. Земете два пати дневно, препорачливо со оброк. Не го користете производот повеќе од 3 месеци.

Состав: Л-аргинин хидрохлорид; магнезиум оксид; екстракт од корејски женшен (Panax ginseng) [10% женсенозиди]; таурин; цинк оксид; обвивка на капсулата [желатин; (титаниум диоксид); витамин Ц (Л-аскорбинска киселина); малтодекстрин; ниацин (никотинамид); витамин Е (ДЛ-алфа-токоферил ацетат); пантотенска киселина (калциум Д-пантотенат); витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид); рибофлавин; тиамин (тиамин мононитрат); витамин А (ретинил ацетат); Фолна киселина (птероилмоноглутаминска киселина); биотин (Д-биотин); витамин Д (холекалциферол); витамин Б12 (цијанокобаламин); средство против стврднување (магнезиумови соли на масни киселини).

Производот може да содржи: млеко, соја, житарки кои содржат глутен, јајца, кикирики и јаткасти плодови.

Начин на чување: Чувајте го производот во добро затворено пакување, на суво место, на температура од 15-25оС. Чувајте надвор од дофат на деца. Заштитете од светлина и влага. По отворање, користете во рок од 3 месеци. 

Активни состојки Во 2 капсули**
Витамин C 80,00 mg (100%*)
Ниацин (mg NE) 8,00 mg (50%*)
Витамин E (mg α-TE) 6,00 mg (50%*)
Пантотенска киселина 3,00 mg (50%*)
Витамин Б6 0,70 mg (50%*)
Рибофлавин (Витамин Б2) 0,70 mg (50%*)
Тиамин (Витамин Б1) 0,55 mg (50%*)
Витамин A (μg RE) 400,00 μg (50%*)
Фолна киселина 100,00 μg (50%*)
Биотин 25,00 μg (50%*)
Витамин Д 2,50 μg (50%*)
Витамин Б12 1,25 μg (50%*)
Л-аргинин 250,00 mg
Екстракт од корејски женшен (Panax ginseng) [10% женсенозиди] 100,00 mg
Таурин 100,00 mg
Магнезиум 100,00 mg (27%*)
Цинк 5,00 mg (50%*)

*% од препорачан дневен внес

**дневна доза од производот.

 

 

 

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.