Sleep 60 capsule

900 ден

Sleep 60 capsule- додаток во исхраната во капсули со триптофан и екстракт од вишна и танацетум.

SKU: 3495 Бренд:

Нема на залиха

20 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

Sleep 60 capsule- додаток во исхраната во капсули со триптофан и екстракт од вишна и танацетум.

Нето маса 43,7 g / 60 капсули

Состав: екстракт од плод од вишна (Prunus cerasus) 24%, екстракт од стебло и лист од танацетум (Tanacetum parthenium) 24%, Л-триптофан 20,6%, обвивка на капсулата [желатин, глазура (шелак), боја (железни оксиди и хидроксиди), регулатор на киселост (амониум хидроксид), регулатор на киселост (калиум хидроксид)], агенс за набабрување (калциум фосфат), агенси против згрутчување (силициум диоксид, магнезиумови соли на масни киселини).

Произведено во погон во кој се процесираат производи што содржат: млеко, јајца, глутен, соја, ракови, сулфур диоксид и јаткасти плодови.

Внимание: Чувајте надвор од дофат на деца. Додатоците во исхрана не служат како замена за разновидна, урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Не се препорачува на лица кои земаат лекови или имаат здравствена проблеми. Не се препорачува за деца, трудници и доилки.

 

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.