fbpx
, , ,

Sleep 60 capsule

Сподели:

Sleep 60 capsule- додаток во исхраната во капсули со триптофан и екстракт од вишна и танацетум.

Бренд:
Достапно:

На залиха

900 ден

На залиха

Ако го купите овој производ, ќе заработите 900 Поени во вредност од 90 ден!

Sleep 60 capsule- додаток во исхраната во капсули со триптофан и екстракт од вишна и танацетум.

Нето маса 43,7 g / 60 капсули

Состав: екстракт од плод од вишна (Prunus cerasus) 24%, екстракт од стебло и лист од танацетум (Tanacetum parthenium) 24%, Л-триптофан 20,6%, обвивка на капсулата [желатин, глазура (шелак), боја (железни оксиди и хидроксиди), регулатор на киселост (амониум хидроксид), регулатор на киселост (калиум хидроксид)], агенс за набабрување (калциум фосфат), агенси против згрутчување (силициум диоксид, магнезиумови соли на масни киселини).

Произведено во погон во кој се процесираат производи што содржат: млеко, јајца, глутен, соја, ракови, сулфур диоксид и јаткасти плодови.

Внимание: Чувајте надвор од дофат на деца. Додатоците во исхрана не служат како замена за разновидна, урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Не се препорачува на лица кои земаат лекови или имаат здравствена проблеми. Не се препорачува за деца, трудници и доилки.

 

 

Нутритивни факти | Дневна доза: 2 капсули | Вкупно сервирања во пакувањето: 30
Во 2 капсули
екстракт од плод од вишна (Prunus cerasus) 350 mg
екстракт од стебло и лист од танацетум (Tanacetum parthenium) 350 mg
Л-триптофан 300 mg

*BioTech USA работи со FSSC2200 и ISO 22000 систем за безбедност на храната и ISO 9001 систем за квалитет. Производствениот објект поседува HACCP, GMP и HALAL сертификати.

Препорачана употреба: земете 2 капсули дневно, 1 час пред спиење, со чаша вода. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза!

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

error: Известување: Содржината е заштитена !!