fbpx
-33%
, , , ,

C4 ORIGINAL 60 serv

Сподели:

Оригинален експлозивен производ за пред тренинг

Бренд:
Достапно:

На залиха

1,990 ден 2,990 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 1990 Поени во вредност од 199 ден!
Ако го купите овој производ, ќе заработите 1990 Поени во вредност од 199 ден!

Оригинален експлозивен производ за пред тренинг

Додаток во исхраната со засладувачи

Нето тежина: 6,5 g = 1 сервирање / 390 g = 60 сервирања

Поради содржината на креатин, производот е наменет само за возрасни. Содржи кофеин (150 mg во дневно сервирање). Не се препорачува за деца и бремени жени.

Нутритивни информации:

Сервирање: 6,5 g / вкупно сервирањ во пакувањето: 1/30/60

Во 6,5 g %ПДВ*
Витамин Ц 37,5 mg 47%
Витамин Б6 0,5 mg 36%
Фолна киселина 100 mсg 50%
Витамин Б12 1,25 mсg 50%
CarnoSyn® Бета аланин 1600 mg **
Микронизиран креатин монохидрат 1500 mg **
Аргинин алфа-кетоглутарат 1000 mg **
Н-ацетил-Л-тирозин 200 mg **
Безводен кофеин 150 mg **

 

*Референтна вредност

**Референтна вредност не е одредена

 

Состојки: CarnoSyn® Бета-аланин, микронизиран креатин монохидрат, аргинин алфа-кетоглутарат, агенси против стврднување (силициум диоксид и калциум силикат), регулатор на киселост (лимонска киселина), агенс за набабрување (полидекстроза), вкусови, Н-ацетил-Л-тирозин, безводен кофеин, засладувачи (ацесулфам К и сукралоза), витамини (Л-аскорбинска киселина (витамин Ц), фолна киселина, никотинамид (витамин Б3), пиридоксал-5-фосфат (витамин Б6), метилкобаламин (витамин Б12)), боја (цвекло црвена и ponceau црвена).

*Витамините Б6 и Б12 учествуваат во намалување на заморот и истоштеноста и во поддршката на нормален енергетски метаболизам.

Препорачана употреба: Земете едно сервирање (1 рамна мерица од C4 Original со 150-200 ml вода, 20-30 минути пред тренинг. Додатоците во исхраната не служат како замена за разновидна и балансирана исхрана, ниту здрав начин на живот. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

error: Известување: Содржината е заштитена !!