Xtend The Original BCAA 30 Servings

Original price was: 1,990 ден.Current price is: 1,490 ден.
Ако го купите ова вие заштедувате

 

  • 7 g аминокиселини со разгранет ланец (ВСАА), 0 g јаглехидрати, 0 g шеќери, 0 калории во сервирање
SKU: / Бренд:
x
14 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

Scivation XTEND® содржи 7 g аминокиселини со разгранет ланец во однос 2:1:1 – заедно со глутами и цитрулин малат. Плус, со патентирана мешавина на хидрирачки електролити, Scivation XTEND® е освежувачки, вкусен напиток без шеќер кој ќе ви помогне за време на напорните тренинзи. Светски познати спортисти, елитни бодибилдери, шампиони во дигање на тегови и ентузијасти од повеќе спортови го користат Scivation XTEND® за да им помогне за подолг, посилен и поинтензивен тренинг.Користете го Scivation XTEND® за да добиете најмногу од вашиот тренинг.

Овие тврдења не се проценети од страна на Управата за храна и лекови (FDA).

Производот не е наменет за дијагноза, третман, лекување или превенција на болести.

Предупредување за алергени: Произведено во погон во кој се процесираат млечни производи, соја, пченица, кикирики, јајца, риба, школки, бадеми и други јатки, сулфити и пченка.

Дополнителни информации
Вкус

Icy Blue Raspberry

,

Italian Blood Orange

,

Knockout Fruit Punch

,

Lemon Lime Sqeeze

,

Smash Apple

,

Watermelon Explosion

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.