Aminomax 6800 160 Caps

Сподели:
  • БРЗО АПСОРБИРАЧКИ АМИНО КИСЕЛИНИ
  • Амино киселини и пептиди
  • ВЕЈ ПРОТЕИН ХИДРОИЗОЛАТ + ТАУРИН + Л-ГЛУТАМИН +  вит. Ц + вит. Б6
  • Нето содржина: 160 капсули
Бренд:

790 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 790 Поени во вредност од 79 ден!
Спореди

АМИНО МАКС 6800 –  се дизајнирани за брзо пополнување на недостатокот на амино киселини по напорен. АМИНО МАКС 6800 е составен од амино киселини и микропептиди добиени од веј протеин концентрат хидроизолат со значителен додаток на чист Л – Глутамин или Таурин, а сите заедно придонесуваат за добивање на идеален аминограм. АМИНО МАКС 6800 е исто така подобрен со витамин Ц и витамин Б6, кои придонесуваат да се постигне нормален протеински метаболизам.

 

Категорија:

ПРЕПОРАЧАНА УПОТРЕБА: Дозволената препорачана доза е 8 капсули. Се зема со 300 мл вода.

Кога вежбате: 8 капсули веднаш после тренинг

Кога не вежбате: два пати на ден по 4 капсули пред оброк.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 0 оценки

0.0 просек
0
0
0
0
0

Бидете првиот што ќе остави оценка “Aminomax 6800 160 Caps”

Сè уште нема оценки.