ISO 100 HYDROLYZED 2264 gr

Original price was: 5,990 ден.Current price is: 4,990 ден.
Ако го купите ова вие заштедувате

 • Најдобриот изолат во светот
 • “Награда за најдобар изолат” 5 години по ред (2013-2017)
 • 25 гр веј протеин изолат по доза
 • Секое сервирање содржи 5,6–5,8 гр BCAAs*
 • Без шеќер и масти и помалку од неверојатни 116 калории по сервирање
 • Без глутен
 • Без лактоза
 • Без банирани супстанции тестирано од “Informed-Sport” for athletes’ гаранција за продукт со највисок квалитет

 

SKU: / Бренд:
Ако го купите овој производ, ќе заработите 2495 Поени во вредност од ден!
Ако го купите овој производ, ќе заработите 2495 Поени во вредност од ден!
x
10 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

─ Најдобриот изолат во светот пред и по тренинг! ─
Секој што е во потрага по силно и издефинирано тело знае за големиот предизвик за оптимален мускулен развој и потребата за правата количина на калории. За тоа е задолжителен  продукт со највисок квалитет, кој ја содржи правата количина на високо квалитетен протеин со најмал можен број на калории.

ISO100 HYDROLYZED е супер премиум комбинација од хидролизиран веј изолат и веј изолат – најнапредната формула од DYMATIZE. Преку ензимска хидролиза веј протеин изолатот е обработен во аминокиселнски ланец, што го прави уште полесен за варење. ISO100 HYDROLYZED е перфектен избор пред и по тренинг. Без шеќер и масти и помалку од неверојатни 116 калории по сервирање.

 • Најдобриот изолат во светот
 • “Награда за најдобар изолат” 5 години по ред (2013-2017)
 • 25 гр веј протеин изолат по доза
 • Секое сервирање содржи 5,6–5,8 гр BCAAs*
 • Без шеќер и масти и помалку од неверојатни 116 калории по сервирање
 • Без глутен
 • Без лактоза
 • Без банирани супстанции тестирано од “Informed-Sport” for athletes’ гаранција за продукт со највисок квалитет
Нутритивни вредности
Nutrition Information  per 100 g  per portion (30 g*) 
Energy kJ (kcal) 1545 (364) 464 (109)
Fat 1,3 g 0,4 g
of which saturates 0,7 g 0,2 g
Carbohydrate 3,1 g 0,9 g
of which sugars 1,6 g 0,5 g
Protein 83 g 25 g
Salt 0,90 g 0,27 g
Naturally occurring amino acid profile  per 100 g  per portion (30 g*) 
**L-Valine  4,9 g 1,5 g
**L-Leucine  8,8 g 2,7 g
**L-Isoleucine  5,2 g 1,6 g
L-Alanine 4,2 g 1,3 g
L-Arginine 1,6 g 468 mg
L-Aspartic acid 8,9 g 2,7 g
L-Cysteine 1,9 g 560 mg
L-Glutamic acid 14,9 g 4,5 g
Glycine 1,4 g 429 mg
**L-Lysine 8,0 g 2,4 g
**L-Histidine 1,4 g 415 mg
**L-Methionine 1,8 g 554 mg
**L-Phenylalanine 2,6 g 778 mg
L-Proline 5,1 g 1,5 g
L-Serine 4,0 g 1,2 g
**L-Threonine 5,8 g 1,7 g
**L-Tryptophan 1,4 g 412 mg
L-Tyrosine 2,4 g 706 mg

* per 30 g in 180 ml (6 oz) water ** essential amino acids

Sum of BCAAs (L-Valine, L-Leucine, L-Isoleucine): 19 g (5,7 g per serving)

Дополнителни информации
Flavor Gourmet Vanilla , Chocolate , Strawberry , Cookies and Cream , Chocolate Peanut Butter , Fudge Brownie , Birthday Cake
Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.