Trec Multivitamin For Men 90caps Original price was: 790 ден.Current price is: 590 ден.
Back to products
Yamamoto Glutamine Pro Cambridge Assured™ 600gr Original price was: 2,490 ден.Current price is: 1,990 ден.

Trec Multivitamin For Women 90caps

Original price was: 790 ден.Current price is: 590 ден.

SKU: 4302 Бренд:

На залиха

Ако го купите овој производ, ќе заработите 590 Поени во вредност од 59 ден!
x
12 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

MULTIVITAMIN FOR Women. Додаток на исхраната. MULTIVITAMIN FOR Women содржи витамини, колаген, екстракт од зелен чај, конјугирана линолеинска киселина, Л-карнитин, хиалуронска киселина и коензим Q10.

Препорачаната дневна доза е 2 капсули.

Начин на употреба: Земете едно сервирање од производот – 1 капсула, со околу 300 ml вода. Земете два пати дневно, препорачливо со оброк. Не го користете производот повеќе од 3 месеци.

Состав: ХЕРБАЛЕН КОМПЛЕКС [хидролизиран колаген тип I SOLUGEL®; Л-карнитин тартарат; калциумова сол на конјугирана линолеинска киселина [80% CLA]; екстракт од зелен чај (Camellia sinensis) [55% EGCG]; натриум хијалуронат; коензим Q10]; обвивка на капсулата [желатин; боја (титаниум диоксид)]; МУЛТИВИТАМИНСКИ КОМПЛЕКС [витамин Ц (Л-аскорбинска киселина); малтодекстрин; ниацин (никотинамид); витамин Е (ДЛ-алфа-токоферил ацетат); пантотенска киселина (калциум Д-пантотенат); витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид); рибофлавин; тиамин (тиамин мононитрат); витамин А (ретинил ацетат); фолна киселина (птероилмоноглутаминска киселина); биотин (Д-биотин); витамин Д (холекалциферол); витамин Б12 (цијанокобаламин)]; средство против стврднување (магнезиумови соли на масни киселини).

Производот може да содржи: млеко, соја, житарки кои содржат глутен, јајца, кикирики и јаткасти плодови.

Начин на чување: Чувајте го производот во добро затворено пакување, на суво место, на температура од 15-25оС. Чувајте надвор од дофат на деца. Заштитете од светлина и влага. По отворање, користете во рок од 3 месеци.

Активни состојки Во 2 капсули** Во 1 капсула
МУЛТИВИТАМИНСКИ КОМПЛЕКС    
Витамин Ц 80,00 mg (100%*) 40,00 mg (50%*)
Ниацин (mg NE) 8,00 mg (50%*) 4,00 mg (25%*)
Витамин E (mg α-TE) 6,00 mg (50%*) 3,00 mg (25%*)
Пантотенска киселина 3,00 mg (50%*) 1,50 mg (25%*)
Витамин Б6 0,70 mg (50%*) 0,35 mg (25%*)
Рибофлавин (Витамин Б2) 0,70 mg (50%*) 0,35 mg (25%*)
Тиамин (Витамин Б1) 0,55 mg (50%*) 0,28 mg (25%*)
Витамин A (μg RE) 400,00 μg (50%*) 200,00 μg (25%*)
Фолна киселина 100,00 μg (50%*) 50,00 μg (25%*)
Биотин 25,00 μg (50%*) 12,50 μg (25%*)
Витамин Д 2,50 μg (50%*) 1,25 μg (25%*)
Витамин Б12 1,25 μg (50%*) 0,63 μg (25%*)
Хербален комплекс    
Хидролизиран колаген тип I SOLUGEL® 200,00 mg 100,00 mg
Екстракт од зелен чај (Camellia sinensis) [55% EGCG] 100,00 mg 50,00 mg
CLA (конјугирана линоленска киселина) 100,00 mg 50,00 mg
Л-карнитин 100,00 mg 50,00 mg
Хиалуронска киселина 10,00 mg 5,00 mg
Коензим Q10 10,00 mg 5,00 mg

*% од препорачан дневен внес

**дневна доза од производот.

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.