, , , ,

BALA POWDER 250gr 125servings

Сподели:

βalaPOWDER е додаток во исхраната во прав соодветен за спортисти кој содржи бета аланин. Бета аланин е претходник на карнозин.

Бренд:

990 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 990 Поени во вредност од 99 ден!

βalaPOWDER

Без вкус 125 дози 250 g нето тежина

Произведено во Италија

Додаток во исхраната

βalaPOWDER е додаток во исхраната во прав соодветен за спортисти кој содржи бета аланин. Бета аланин е претходник на карнозин.

 

 

Нутритивни информации

Дневна доза: половина мерица (2 g)

 

Нутритивни информации Во 2 g
Бета аланин 2000 mg

 

СОСТОЈКИ: Бета аланин.

Употреба: Додадете пола мерица (2 g) во чаша со вода или друг омилен пијалок и земете еднаш дневно, пред тренинг.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.