Black Burn drink powder 210 g Original price was: 2,190 ден.Current price is: 1,790 ден.
Back to products

H2O Q10 60 capsules

890 ден

H2O Q10 – додаток во исхраната во капсули со коензим Q10, витамини и селен.

Нето маса 58 g / 60 капсули

SKU: 3493 Бренд:

На залиха

Ако го купите овој производ, ќе заработите 890 Поени во вредност од 89 ден!
x
20 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

H2O Q10 – додаток во исхраната во капсули со коензим Q10, витамини и селен.

Нето маса 58 g / 60 капсули

*BioTech USA работи со FSSC2200 и ISO 22000 систем за безбедност на храната и ISO 9001 систем за квалитет. Производствениот објект поседува HACCP, GMP и HALAL сертификати.

 

Состав: агенс против згрутчување (калциум фосфат), бета каротен во прав [бета каротен, антиоксиданти (естри на масни киселини oд аскорбинска киселина, алфа -токоферол)], обвивка на капсулата [желатин, глазура (шелак), боја (железни оксиди и хидроксиди), регулатор на киселост (амониум хидроксид), регулатор на киселост (калиум хидроксид)], природен коензим Q10 (коензим Q10 10,3%, емулгатор: лецитини, малтодекстрин), Л-аскорбинска киселина, ДЛ-алфа-токоферил ацетат, натриум селенат.

Произведено во погон во кој се процесираат производи што содржат: млеко, јајца, глутен, соја, ракови, сулфур диоксид и јаткасти плодови.

Внимание: Чувајте надвор од дофат на деца. Додатоците во исхрана не служат како замена за разновидна, урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Не се препорачува на лица кои земаат лекови или имаат здравствена проблеми.

 

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.