Back to products
Trec Hepa Complete Liver Support 60caps Original price was: 690 ден.Current price is: 550 ден.

Trec Super Omega 3 120caps x 1400mg

Original price was: 790 ден.Current price is: 590 ден.

SKU: 4380 Бренд:

На залиха

Ако го купите овој производ, ќе заработите 590 Поени во вредност од 59 ден!
x
14 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

Super Omega-3. Додаток на исхраната. ОМЕГА-3 МАСНИ КИСЕЛИНИ.

Препорачана дневна порција е 4 капсули.

Употреба: Земете една порција од производот – 2 капсули со 300 ml вода. Земете 2 порции дневно, по можност за време или веднаш по оброк.

Состав: Рибино масло [18% EPA (еикозапентаенонска киселина), 12% DHA (докосахексаеноична киселина)]; обвивка на капсулата (желатин; средство за зацврстување – глицерол); витамин Е (Д-алфа-токоферил ацетат).

Начин на чување: Чувајте го ова пакување добро затворено на суво место, на температура од 15–25°C. Да се чува подалеку од дофат на деца. Заштитете се од прекумерна изложеност на сончева светлина.

Активни состојки Во 2 капсули Во 4 капсули**
Рибино масло 2000 mg 4000 mg
– од кое EPA 360 mg 720mg
– од кое DHA 240mg 480mg
Витамин E (MG Α-TE) 7,35 mg (62,5%*) 14,70 mg (123%*)

*% од препорачан дневен внес.

**Дневна доза од производот.

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.