AMINO EAA 300gr 30 servings Lemonade

Сподели:

Amino acids formula for athletes

  • 9 ESSENTIAL AMINO ACIDS
  • WITH THE ADDITION OF L-CITRULLINE AND TAURINE
  • CONTAINS GUARANA, GREEN TEA & GREEN COFFEE EXTRACTS
Бренд:

990 ден

Спореди

Amino EAA

Есенцијални аминокиселини

Нето тежина: 300 g / 30 порции

Додаток во исхраната

Amino EAA. Додаток во исхраната. Содржи засладувачи. Содржи кофеин; не се препорачува за деца или бремени жени (128,74 mg во дневна доза – 20 g). Есенцијални аминокиселини.

Категории:

Состојки: Amino EAA Комплекс: [Л-Леуцин, Л-Валин, Л-изолеуцин, Л-Лизин, Л-фенилаланин, Л-метионин, Л-треонин, Л-Триптофан], малтодекстрини; цитруулин малат; регулатори на киселост – лимонска киселина, малична киселина; таурин; ароми; Екстракт од гуарана [Семе] (Paullinia cupana) [22% кофеин]; Екстракт од зелен чај [Листови] (Camellia sinensis) [55% EGCG]; Екстракт од зелено кафе [Семена] (Coffea robusta) [50% ACG]; згуснувачи – целулоза гума, ксантанова гума; засладувач – сукралоза; витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид); витамин Б12 (5′- деоксиаденозилкобаламин).

Активни состојки Во 20 g
AMINO EAA COMPLEX
Л-Леуцин 2596,00 mg
Л-Валин 1730,00 mg
Л-изолеуцин 1330,00 mg
Л-Лизин 1150,00 mg
Л-фенилаланин 958,00 mg
Л-метионин 574,00 mg
Л-треонин 574,00 mg
Л-Триптофан 154,00 mg
Л-Цитрулин 1000,00 mg
Таурин 1000,00 mg
Екстракт од гуарана [Семе] (Paullinia cupana) [22% кофеин] 570,00 mg
Екстракт од зелен чај [Листови] (Camellia sinensis) [55% EGCG] 133,34 mg
     од кои EGCG 73,34 mg
Екстракт од зелено кафе [Семена] (Coffea robusta) [50% ACG] 133,34 mg
     од кои ACG 66,67 mg
Кофеин (вкупна содржина) 128,74 mg
Витамин Б6 1,80 mg (136%*)
Витамин Б12 20,00 µg (800%*)
   

* % од препорачан дневен внес

** Дневна доза од производот

Препорачаната дневна доза е 20 g.

Препорачана употреба: Растворете една доза од производот – 10 g (2 мерици) во 300 ml вода; користете шејкер или блендер. Земете 2 порции дневно. Во деновите кога имате тренинг: Првата порција земте ја 30 мин. пред тренинг, втората порција по тренингот. Во деновите кога немате тренинг: земете наутро по станувањето, и уште една порција меѓу оброци.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.