Boogieman – 300 g - Bubble Gum Original price was: 1,790 ден.Current price is: 1,550 ден.
Back to products
Boogieman Shot – 100 ml Original price was: 100 ден.Current price is: 80 ден.

Boogieman 300gTropical

Original price was: 1,790 ден.Current price is: 1,550 ден.

POWERFUL PRE-WORKOUT BOOSTER

  • HELLISHLY STRONG PRE-WORKOUT SUPPLEMENTATION
  • CONTAINS MAGNESIUM
  • TO BE USED BEFORE THE MOST DEMANDING TRAINING AND COMPETITIONS
SKU: 3112 Бренд:

На залиха

Ако го купите овој производ, ќе заработите 1550 Поени во вредност од 155 ден!
x
10 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

BOOGIEMAN. Додаток во исхраната. Со засладувач. Содржи кофеин. Не се препорачува за деца или бремени жени (50 mg дневна доза – 3,3 g). Со вкус на гума за жвакање. BOOGIEMAN е наменет за професионални спортисти. Препорачаната дневна доза е 3,3 g (1/2 дозер).

ПРЕПОРАЧАНА УПОТРЕБА: Растворите една порција од производот 3,3 g (1/2 дозер) во 300 ml вода во шејкер. Земете 30 минути пред вежбање. Ве молиме запомнете: Не земајте пред спиење!

СОСТОЈКИ: цитрулин малат (25%); бета-аланин (24%); Л-аргинин алфа-кетоглутарат (15%); таурин; Л-тирозин; средство против згрутчување – силициум диоксид; ароми; малтодекстрин; безводен кофеин; алфа-липоична киселина; екстракт од корејски женшен [корен] (Panax Ginseng) [10% женсенозиди]; згуснувач – целулозна гума; екстракт од златен корен [корен] (Rhodiola Rosea) [3% росавини]; засладувачи – сукралоза, натриум цикламат, натриум сахаринат; ниацин (никотинамид); тиамин (тиамин хидрохлорид); витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид); витамин Б12 (5’-деоксиаденозилкобаламин).

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Не користете го производот како замена за разновидна исхрана. Деца, бремени жени или доилки не смеат да го земаат производот. Разновидната и урамнотежена исхрана и здравиот начин на живот се препорачани. Еднократно внесување на бета-аланин во количина поголема од 800 mg може да предизвика безопасно чувство на пецкање и вкочанетост. Производот може да содржи алергени како што се: млеко, соја, пченица, јачмен, овес, јајца, кикирики и ореви. Предупредување! Овој производ може да биде склон кон згрутчување – тоа е природен процес што произлегува од хигроскопските својства на активните состојки и не влијае на квалитетот и ефективноста.

СКЛАДИРАЊЕ: Чувајте во цврсто затворено пакување, на суво место, на температура од 15-25°C. Да се ​​чува подалеку од дофат на деца.

РОК НА УПОТРЕБА, СЕРИСКИ БРОЈ, ЗЕМЈА НА ПОТЕКЛО: Означено на пакувањето.

 

Активни состојки
Количество во 3,3 g**
Бета-Аланин 800,00 mg
Цитрулин Малат 833,33 mg
  од кои Л-цитрулин 466,67 mg
Л-аргинин алфакетоглутарат (ААКГ) 500,00 mg
  од кои Л-аргинин 325,00 mg
Таурин 333,33 mg
Л-тирозин 250,00 mg
Безводен кофеин 50,00 mg
Алфа-липоична киселина (АЛА) 33,33 mg
Екстракт од корејски женшен [корен] (Panax Ginseng) [10% женсенозиди] 25,00 mg
  од кои гинсенозиди 2,50 mg
Екстракт од златен корен [корен] (Rhodiola Rosea) [3% росавини] 16,67 mg
  од кои росавини 0,50 mg
Ниацин 8,33 mg (52%*)
Тиамин 6,67 mg (606%*)
Витамин Б6 1,67 mg (119%*)
Витамин Б12 3,00 μg (120%*)

*% од препорачан дневен внес. **Дневна доза од производот.

 

 

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.