fbpx

Како да нарачам

Сите производи кои ги имаме на залиха можете да ги купите со директна нарачка на нашиот сајт. Можете да изберете да платите при преземањето на пратката или пак со фактура.

Изберете го посакуваниот производ и кликнете на копчето „Додај во кошничка“ на страницата на производот. Вашата потрошувачка кошничка се наоѓа во десниот горен агол од сајтот. За да ги нарачате производите кои се наоѓаат во Вашата кошничка, кликнете на копчето „Кон наплата“.

Ако нарачувате за прв пат и немате профил на нашиот сајт, изберете ја соодветната опција, по што ќе бидете пренасочени на страницата за креирање на профил (постапката одзема помалку од минута).

Ако веќе имате профил, најавете се и податоците потребни за нарачката ќе бидат автоматски пополнети. Изберете ја адресата на која сакате да бидат испорачани производите и кликнете на копчето „Продолжи“.

Користејќи го копчето „Продолжи“, преминете на последниот чекор и потврдете ја содржината на нарачката и сумата која ќе треба да ја платите.
Кликнете на копчето „Нарачај“ за да ја комплетирате постапката.

Ќе добиете e-mail порака за потврда на нарачката.

Сподели:
error: Известување: Содржината е заштитена !!