Trec Whey 100 2000gr Original price was: 3,490 ден.Current price is: 3,290 ден.
Back to products

Beta Alanine Powder 180gr – White Cola Twist

590 ден

SKU: 3836 Бренд:

На залиха

Ако го купите овој производ, ќе заработите 590 Поени во вредност од 59 ден!
x
15 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

Beta-Alanine Powder. Додаток на исхраната со засладувачи. Бета аланин со витамин Б6.

Препорачаната дневна доза е 4,5 g. Препорачана употреба: Растворете едно сервирање од производот ‒ 1,5 g (2 дозери) во 100 ml вода. Земете 3 сервирања дневно. Во деновите кога имате тренинг: земете го првото сервирање наутро, по станување, второто сервирање 30 минути пред тренинг и третото пред спиење. Во деновите кога немате тренинг: земете го првото сервирање наутро, по станување, второто сервирање меѓу оброци и третото пред спиење.

Состав: бета аланин (53,3%); малтодекстрин; регулатор на киселост – лимонска киселина; вкусови; засладувач – сукралоза; агенс против згрутчување – силициум диоксид; концентрат од сок од цвекло за вкусовите на грејпфрут и лубеница; пиридоксин хидрохлорид (0,001%).

Производот може да содржи траги од: млеко, соја, житарки со глутен, јајца, кикирики и јаткасто овошје.

Начин на чување: Чувајте го производот во добро затворено пакување, на суво место, на температура од 15-25оС. Чувајте надвор од дофат на деца. Предупредување! Овој производ може да биде склон кон згрутчување – тој е природен процес кој произлегува од хигроскопските својства на активните состојки и не влијае на квалитетот и ефективноста. По отворање, користете во рок од 3 месеци

Рок на употреба, сериски број: означено на пакувањето.

 

Активни состојки Во  4,5 g**
Бета аланин 2400,00 mg
Витамин Б6 0,21 mg (15%*)

*% од препорачано дневно внесување. **Дневна доза од производот.

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.