Cast Iron Plate inSPORTline Hamerton 10 kg 30 mm

2,200 ден

Technical description:

 • Made of high-quality cast iron
 • For bars with 30 mm diameter
 • Wear resistant coating
 • Can be used on its own as a dumbbell
 • Great price/quality ratio
 • Material: cast iron
 • Plate diameter: 34 cm
 • Plate width: 3,8 cm
 • Hole diameter: 30 mm
SKU: 2714 Бренд:

На залиха

Ако го купите овој производ, ќе заработите 2200 Поени во вредност од 220 ден!
x
14 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

Cast Iron Plate inSPORTline Hamerton 10 kg 30 mm

 

Cast Iron Plate inSPORTline Hamerton 10kg is a high-quality weight plate for bars with 30 mm in diameter. The special coating protects the plate from wear and possible corrosion. The plate is made of high-quality cast iron with long service life. There are practical grips for better handling. All these attributes make Plates inSPORTline Hamerton a popular, as well as essential, part of every gym.

Technical description:

 • Made of high-quality cast iron
 • For bars with 30 mm diameter
 • Wear resistant coating
 • Can be used on its own as a dumbbell
 • Great price/quality ratio
 • Material: cast iron
 • Plate diameter: 34 cm
 • Plate width: 3,8 cm
 • Hole diameter: 30 mm
Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.