Текстотека

ВАШИОТ НОВ ОМИЛЕН ОБРОК ЗА ПРЕД СПИЕЊЕ

 

Комбинацијата од веј протеин, казеин протеин и путер од кикири заедно работат и се правиот избор за градење на мускул преку ноќ.

 

Веј протеинот дејствува брзо, казеинот полека ги храни вашите мускули. Путерот од кикире додава сладок вкус како што посакувате, а мастите во него го забавуваат варењето на храната, што го продолжува ослобудувањето на амино киселините во текот на ноќта.

 

Состојки:

2 лажици путер од кикири

Ние ви го препорачуваме MAGIC Peanut Butter 100% Natural 700g

https://hardcoreshop.mk/shop-5/magic-peanut-butter-100-natural-700gr/

 

– 1 доза Веј Протеин

Ние ви го препорачуваме 100% Whey Protein oд Body Attack Nutrition

 

https://hardcoreshop.mk/shop-5/100-whey-protein-2-3kg/

 

 

– пола доза Казеин

Ние ви го препорачуваме Casen 100 од Trec Nutrition

 

https://hardcoreshop.mk/shop-5/100-casein-100-1800gr/

 

 

– вода 30-60мл

 

 

 

Упатство:

 

  1. Додајте го путерот во чинија и ставете го во микробранова, загрејте го на 20-25 секунди.

 

  1. Додајте го протеинот во чинијата.

 

  1. Додадете многу малку вода околу 30мл, додавајте постепено бидејќи ако додадете премногу вода наеднаш нема да биде како што треба.

 

  1. Полека почнете да ги мешате путерот, протеинот и водата заедно. Бидете трпеливи затоа што ке треба време за сите 3 да се комбинираат.

 

  1. Продолжете да мешате, и додавајте вода се додека посакуваната густина е постигната.

 

Од како ке завршите со мешање и вашиот оброк е спремен, можете да додатете на него исецкана банана, ореви или малинки.

 

Уживајте!