Cast Iron Dumbbell Spartan Kugel 12 kg

Сподели:

Suitable for beginners as well as experienced users, the Cast Iron Dumbbell Spartan Kugel 12 kg is a unique bell-shaped dumbbell with a triangle grip.

Бренд:

2,690 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 2690 Поени во вредност од 269 ден!

Suitable for beginners as well as experienced users, the Cast Iron Dumbbell Spartan Kugel 12 kg is a unique bell-shaped dumbbell with a triangle grip. The cast iron filling makes the dumbbell damage- and wear-resistant. The flat bottom ensures the dumbbell doesn’t roll away when you put it on the floor. Since the Cast Iron Dumbbell Spartan Kugel 12 kg can be used for both single- and double-handed exercises, it ensures a safe and comfortable workout, making it suitable for users of all ages.

 

Technical description:

  • Durable, sweat- and wear-resistant surface
  • Guaranteed weight accuracy
  • Weight marked on dumbbell
  • Material: cast iron coating, filling and grip
  • Grip width: 13 cm
  • Weight: 12 kg
  • Price per piece
  • Image for illustration purposes only
Категорија:

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.