Текстотека

ДВОЈНО ЧОКОЛАДО СМУТИ

Состојки:

– 2 дози Whey 100% од Trec Nutrition вкус чоколадо

100% Whey 100 1500 gr

 

– 1/2 авокадо

– 1 лажица какао

– 250мл млеко по ваш избор

Време на подготовка: 5мин.

Како да го направите:

Ставете ги сите состојки заедно со мраз, во блендер. Ако течноста е премногу густа, додадете течност. Исто така можете да замените со вода на местото од млеко, во зависност од вашите цели и вкусови.

Нутритивна вредност: 

Протеини доколку го направите смутито со млеко: 55г
Протеини доколку го направите смутито со вода: 47г

Масти: 21г

Јаглехидрати: 37г

 

* Статиите објавени на hardcoreshop.mk се од информативен карактер и не се приспособени во зависност од индивидуалните потреби. За да употребувате одредена диета или суплементи консултирајте се со вашиот доктор или нутриционист.