Aspen Tank top – Dark Gray


Ако го купите ова вие заштедувате

 • 3 Easy to combine colors available
 • Also available as a T-shirt
 • Slim fit
 • Stretchy and avoids irritation
 • Breathable
 • Quick-dry technology
 • Made to workout in
 • Sweat-wicking
SKU: f73c7ce3419d Бренд:
x
15 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

Aspen Tank top – Dark Gray

 • 3 Easy to combine colors available
 • Also available as a T-shirt
 • Slim fit
 • Stretchy and avoids irritation
 • Breathable
 • Quick-dry technology
 • Made to workout in
 • Sweat-wicking

Indispensable in your wardrobe: a real workout Tank Top. Made with lightweight materials to ensure breathability and reduce overheating. With the Aspen Tank Top, you will get through the toughest workouts. Moreover, it includes sweat-wicking material and the tank top is flexible all the way to ensure you can perform at your best during workouts. Subtly branded with the classic Gorilla on your chest.

Дополнителни информации
Size

L

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.