Aspen T-shirt – Dark Gray


Ако го купите ова вие заштедувате

 • Raglan sleeves
 • 3 Easy to combine colors available
 • Also available as Tank Top
 • Short-sleeved
 • Slim fit
 • Stretchy and avoids irritation
 • Breathable
 • Quick-dry technology
 • Home & workout
 • Sweat-wicking
SKU: 06ad953e171d Бренд:
x
12 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

Aspen T-shirt – Light Blue

 • Raglan sleeves
 • 3 Easy to combine colors available
 • Also available as Tank Top
 • Short-sleeved
 • Slim fit
 • Stretchy and avoids irritation
 • Breathable
 • Quick-dry technology
 • Home & workout
 • Sweat-wicking

Designed to train in. The Aspen T-shirt comes with raglan sleeves to avoid irritation around your shoulders. Besides that, the Aspen T-shirt includes all over stretch to execute any exercise while avoiding that your workout t-shirt is riding up. Due to the lightweight design, it reduces overheating to get you going. Made for the true power women out there, branded with the classical Gorilla. The fabric is made out of quick-dry technology. Pair up with any bottoms you have due to the easy matchable colors.

Дополнителни информации
Size

L

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.