Zinc 90Caps Trec

290 ден

SKU: 4385 Бренд:

На залиха

Ако го купите овој производ, ќе заработите 290 Поени во вредност од 29 ден!
x
18 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

ZINC. Додаток на исхраната. Цинк глуконат. ZINC е минерален препарат кој содржи форма на цинк со висока апсорпција.

Препорачаната дневна доза е 1 капсула.

Препорачана употреба: Земете едно сервирање од производот – 1 капсула со 300 ml вода. Земете 1 сервирање дневно, по оброк.

Состав: малтодекстрин, обвивка на капсулата [желатин]B / [средство за глазура (хидроксипропил метил целулоза)]C; цинк глуконат (22,2%); агенс против згрутчување  (магнезиумови соли на масни киселини). B,CПроверете ги симболите до серискиот број.

Производот може да содржи: млеко, соја, житарки кои содржат глутен, јајца, кикирики и јаткасти плодови.

Начин на чување: Чувајте во добро затворена пакување, на суво место, на температура од 15-25оС. Чувајте надвор од дофат на деца. По отворање, користете во рок од 3 месеци.

Рок на употреба, сериски број: означено на пакувањето.

 

Активни состојки Во 1 капсула**
Цинк 15,00 mg (150%*)

*% од препорачано дневно внесување

** Дневна доза од производот

 

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.