,

Yamamoto Caffeine TABS | 100 caps

Сподели:
Caffeine TABS е додаток во исхраната кој содржи витамин Б1 (тиамин хидрохлорид) и кофеин. Витамин Б1 учествува во нормалниот енергетски метаболизам.
Бренд:

450 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 450 Поени во вредност од 45 ден!

Производот содржи 200 mg кофеин во дневна доза. Не се препорачува за деца и бремени жени.

Caffeine TABS

100 таблети                    100 дози            100 g нето тежина

Произведено во Италија

Додаток во исхраната 

Caffeine TABS е додаток во исхраната кој содржи витамин Б1 (тиамин хидрохлорид) и кофеин. Витамин Б1 учествува во нормалниот енергетски метаболизам.

Категории: ,

Состојки: стабилизатор: микрокристална целулоза; кофеин, агенси против стврднување: силициум диоксид, магнезиум стеарат; тиамин хидрохлорид (витамин Б1).

Нутритивни информации во сервирање: 1 таблета

 

Нутритивни информации Во 1 таблета
Кофеин 200 mg
Витамин Б1 0,22 mg (20%ПДВ*)

 

*ПДВ – % од препорачан дневен внес

Употреба: земете 1 таблета еднаш дневно со вода или друг напиток по желба.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 0 оценки

0.0 просек
0
0
0
0
0

Бидете првиот што ќе остави оценка “Yamamoto Caffeine TABS | 100 caps”

Сè уште нема оценки.