Back to products
TESTOXX | 60 caps Original price was: 1,490 ден.Current price is: 1,190 ден.

VITARGO ELECTRO ENERGY | 1050 gr

Original price was: 1,290 ден.Current price is: 1,190 ден.

SKU: 1268 Бренд:

На залиха

Ако го купите овој производ, ќе заработите 1190 Поени во вредност од 119 ден!
x
10 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

Vitargo Electro-Energy. Додаток во исхраната. Содржи засладувачи. Патентирана јаглехидратна формула.

Препорачаната дневна доза е 140 g.

Препорачана употреба: Додадете 200 ml вода на една порција од производот – 70 g – 2,5 мерици и промешајте 1-2 минути во мешалка додека производот не се раствори целосно. Дополнете со вода до вкупен волумен од 700 ml. Во зависност од вашите потреби, земете 1-2 порции дневно, по можност за време и непосредно по тренингот.

Состојки: Амилопектин од јачменов скроб – Vitargo®, регулатори на киселост: лимонска киселина, јаболкова киселина, минерален комплекс (натриум цитрат, калциумови соли на ортофосфорна киселина, магнезиум карбонат, натриум хлорид, калиум карбонат), ароми, засладувач – сукралоза, природна боја.

Начин на чување: Чувајте во добро затворена кутија, на суво место, на температура од 15-25оС. Чувајте надвор од дофат на деца.

 

Нутритивна вредност во 140 g** 100 g 70 g
Енергија 2120kj / 499kcal 1515kj / 356kcal(18%*) 1060kj / 249kcal(12%*)
Масти 0,00 g 0,00 g 0,00 g
    Од кои заситени масти 0,00 g 0,00 g 0,00 g
Јаглехидрати 124,73 g 89,09 g 62,36 g
    Од кои шеќери 0,00 g 0,00 g 0,00 g
Протеини 0,00 g 0,00 g 0,00 g
Сол 1,58 g(26%*) 1,13 g(19%*) 0,79 g(13%*)
Калциум 448,00 mg(56%*) 320,00 mg(40%*) 224,00 mg(28%*)
Хлор 434,00 mg(56%*) 310,00 mg(40%*) 217,00 mg(28%*)
Калиум 336 mg(17%*) 240,00 mg(12%*) 168,00 mg(8%*)
Магнезиум 210,00 mg(70%*) 150,00 mg(50%*) 105,00 mg(35%*)
Активни состојки во 140 g** 100 g 70 g
Vitargo® 127,27 g 90,91 g 63,64 g

* Референтен внес на просечно возрасно лице (8400 kJ / 2000 kcal)

** Дневна доза од производот

 

 

 

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.