, , ,

TRIBULON BLACK | 120 caps

Сподели:

Tribulon Black е професионална формула која содржи ултра концентриран екстракт од трибулус, стандардизиран на рекордно ниво – 95% биоактивни сапонини. Жителите на Азија со години ја консумирале оваа билка како традиционален афродизијак. Tribulon Black обезбедува природни растителни стероиди. Хемиската структура на овие молекули е слична на онаа на тестостеронот. Tribulon Black е додаток во исхраната со концентрирани стероидни сапонини.

Бренд:

1,390 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 1390 Поени во вредност од 139 ден!

Ултра концентриран екстракт од трибулус (95% сапонини)

Нето тежина: 54/108 g / 60/120 капсули х 900 mg

Екстремна формула за мажи

Додаток во исхраната

Tribulon Black. Додаток во исхраната. Екстракт од трибулус со 95% сапонини. Нето тежина 108 g. Tribulon Black е професионална формула која содржи ултра концентриран екстракт од трибулус, стандардизиран на рекордно ниво – 95% биоактивни сапонини. Жителите на Азија со години ја консумирале оваа билка како традиционален афродизијак. Tribulon Black обезбедува природни растителни стероиди. Хемиската структура на овие молекули е слична на онаа на тестостеронот. Tribulon Black е додаток во исхраната со концентрирани стероидни сапонини.

 

Активни состојки Во 2 капсули
Екстракт од трубулус

(Tribulus Terrestris) [95% сапонини]

 

1560 mg

 

Состојки: екстракт од Tribulus Terrestris (95% сапонини), обвивка на капсулата (желатин, боја – титаниум диоксид), агенси против згрутчување (магнезиумови соли на масни киселини). 

Препорачана употреба: Препорачаната дневна доза е 2 капсули. Испијте ги со 300 ml вода. Во денови кога имате тренинг: 2 капсули 30 минути пред тренинг. Во денови кога немате тренинг: 2 капсули 30 минути пред спиење.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.