TRI OMEGA 3-6-9 100 SOFTGELS

990 ден

Главни карактеристики

 

  • Еикозапентаеноична киселина и докозахексаеноична киселина учествуваат во нормалната срцева функција
  • Зеленчукови меки гел-капсули, лесни за проголтување
  • Халал сертифициран производ

 

SKU: 3412 Бренд:

На залиха

Ако го купите овој производ, ќе заработите 990 Поени во вредност од 99 ден!
x
19 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

Tri-Omega 3-6-9 содржи мешавина од рибино масло и растителни масла, кои обезбедуваат совршена мешавина на омега-3, омега-6 и омега-9 масни киселини. Tri-Omega 3-6-9 содржи есенцијални масни киселини: еикозапентаеноична киселина и докозахексаеноична киселина – масни киселини со долг ланец кои учествуваат во нормалната срцева функција. Производот е наменет за сите лица кои имаат недостаток на омега 3-6-9 масни киселини во секојдневната исхрана.

 

Главни карактеристики

 

  • Еикозапентаеноична киселина и докозахексаеноична киселина учествуваат во нормалната срцева функција
  • Зеленчукови меки гел-капсули, лесни за проголтување
  • Халал сертифициран производ

 

Секоја состојка во оваа серија е подложена на строг преглед и тестирање за забранети супстанции пред производство под мониторирана програма. Финалните производи потоа се произведуваат и пакуваат во акредитирана лабораторија со ISO 22000, BRC, GMP и Halal стандарди за да се обезбеди највисоко ниво на сигурност за спортистите кои ги користат.

 

Внимание: Консултирајте се со лекар пред употребување на производот, доколку имате помалку од 18 години, сте бремени или доите, или доколку имате или се сомневате во некаква медицинска состојба или земате лекови. Додатоците во исхрана не служат како замена за разновидна, урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Складирајте на ладно, суво место, подалеку од дофат на деца. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза.

 

Препорачана употреба: земете едно сервирање (1 гел-капсула) дневно. Најдобро е да се земе со храна.

 

Нутритивни информации                                 Сервирање: 1 гел-капсула – Вкупно сервирања во пакувањето: 100

  во сервирање *ПДВ%
Вкупно омега 3-6-9 масни киселини 990 mg
Рибино масло 400 mg
Ленено масло (АЛА 50%) 300 mg
Сончогледово масло 290 mg
Витамин Е 10 mg a-TE 83%

 

*% од препорачан дневен внес.

Состав: Омега 3 рибино масло (еикозапентаеноична киселина 18%, докозахексаеноична киселина 12%), ленено масло (АЛА 50%), сончогледово масло, зеленчуков желатин, зеленчуков глицерин, прочистена вода, aнтиоксидант (витамин Е).

Алергените се означени со задебелени букви.

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.