BioTechUSA Iso Whey Zero 500gr 20servings Original price was: 1,690 ден.Current price is: 1,290 ден.
Back to products

Super Omega 3-6-9 90caps Amix

790 ден

GreenDay® Super Omega 3-6-9 содржи екстракт од рибино масло, масло од лисичинка и масло од ленено семе во гел капсула, кои се извори на незаситени масни киселини.

SKU: 3304 Бренд:

/

13 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

GreenDay® Super Omega 3-6-9 содржи екстракт од рибино масло, масло од лисичинка и масло од ленено семе во гел капсула, кои се извори на незаситени масни киселини.

EPA и DHA придонесуваат за нормална функција на срцето. Поволниот ефект се добива со дневен внес од 250 mg EPA и DHA.

ALA придонесува за одржување на нормално ниво на холестерол во крвта. Поволниот ефект се добива со дневен внес од 2 g ALA.

Препорачана доза: Земете една капсула дневно, со храна. Пијте големо количество вода во текот на денот.

Нутритивни факти во 1 капсула:

Рибино масло 1000 mg

ЕПА (еикозапентаеноична киселина) 72 mg

ДХА (докозахексаеноична киселина) 48 mg

АЛА (алфа линоленска киселина) 150 mg

ЛA (линолеинска киселина) 140 mg

ОА (олеинска киселинa) 51 mg

Витамин Е 6,5 mg

Состојки: рибино масло 29%, желатинска капсула (желатин, згуснувач: глицерин, вода), масло од ленено семе 21,7%, масло одсончогледово семе 21%, dl-алфа токоферил ацетат.

Предупредување за алерген: Може да содржитраги од млеко, јајца, соја, глутен и школки. Предупредување: Не користете го овој производ ако сте бремени или доите. Производот не е наменет за деца. Да се чува подалеку од деца. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза! Да се чува на температура не поголема од 25°C на ладно и суво место подалеку од сончева светлина. Производот не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Производителот не е одговорен за каква било штета предизвикана од неправилна употреба или складирање. Број на серија и рок на траење : видете го пакувањето.

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.