,

SUPER MASS GAINER | 2934 gr

Сподели:
 • 52 гр високо квалитетен протеин во порција
 • Вклучено 11 – 12 гр BCAAs**
 • До 243 гр јаглехидрати во порција
 • Со 3 гр креатин во порција
 • Низок процент на шекер
 • Вклучени 5 витамини
 • Без глутен
 • Без банирани супстанции тестирано од “Informed-Sport” for athletes’ гаранција за продукт со највисок квалитет
Бренд:

2,290 ден

Избриши
Спореди

Dymatize® SUPER MASS GAINER™ е премиум гејнер за зголемување на мускулна маса, со соодветен калоричен профил дизајниран да ги задоволи особените потеби на бодибилдерите, и сите оние кои сакаат да качат мускулна маса. Особено во фаза на интензивни тренинзи, есенцијалено е да се овозможи соодветен нутртивен внес. “POWERHOUSE Formula” е специјален матрикс дизајниран да овозможи силна комбинација од креатин, јаглехидрати и протеини, задоволувајќи ги потребите за зголемување на мускулната маса.

Секоја порција содржи 52 гр високо квалитетен протеин, вклучувајќи 11-12 гр BCAAs + 3 гр креатин и 243 гр јаглехидрати низок процент шекери.
Dymatize®  користи само чист, високо квалитетен креатин монохидрат од Creapure®.

 • 52 гр високо квалитетен протеин во порција
 • Вклучено 11 – 12 гр BCAAs**
 • До 243 гр јаглехидрати во порција
 • Со 3 гр креатин во порција
 • Низок процент на шекер
 • Вклучени 5 витамини
 • Без глутен
 • Без банирани супстанции тестирано од “Informed-Sport” for athletes’ гаранција за продукт со највисок квалитет
SKU: Недостапно Категории: ,
НУТРИТИВНИ ФАКТИ
per 100 g per portion (327 g*)
Energy kJ (kcal) 1620 (382) 5295 (1248)
Fat 2,4 g 7,8 g
of which saturates 0,7 g 2,1 g
Carbohydrate 74 g 242 g
of which sugars 4,0 g 13 g
Protein 16 g 52 g
Salt 0,13 g 0,40 g  
Vitamin C 19 mg (24%**) 63 mg (78%**)
Niacin 5,5 mg (34%**) 18 mg (112%**)
Folic acid 72,7 µg (36%**) 238 µg (119%**)
Vitamin B6 0,50 mg (36%**) 1,6 mg (116%**)
Pantothenic acid 2,0 mg (34%**) 6,6 mg (111%**)
Creatine 0,9 g 3,0 g
Amino acid profile  per 100 g per portion (327 g*)
***L-Valine 1,0 g 3,3 g
***L-Leucine 1,6 g 5,4 g
***L-Isoleucine 0,9 g 3,0 g
L-Alanine 0,7 g 2,2 g
L-Arginine 0,5 g 1,6 g
L-Aspartic acid 1,5 g 4,7 g
L-Cysteine 0,2 g 0,8 g
L-Glutamic acid 1,3 g 4,2 g
Glycine 0,3 g 1,0 g
***L-Lysine 1,4 g 4,6 g
***L-Histidine 0,5 g 1,6 g
***L-Methionine 0,4 g 1,3 g
***L-Phenylalanine 0,7 g 2,2 g
L-Proline 1,3 g 4,3 g
L-Serine 0,8 g 2,7 g
***L-Threonine 0,9 g 2,9 g
***L-Tryptophan 0,3 g 0,8 g
L-Tyrosine  0,7 g 2,2 g

 

СОСТОЈКИ
Maltodextrin, milk protein (20%) (milk protein, whey protein concentrate, wheyprotein isolate, whey protein hydrolysate, micellar casein), sunflower oil, flavouring, creatine monohydrate (1%), emulsifiers [lecithins (contains soy), mono- and diglycerides of fatty acids], thickeners (cellulose gum, xanthangum, carrageenan), flavour enhancer (potassium chloride), sweeteners (acesulfame K, sucralose), anti-caking agent (silicon dioxide), ascorbic acid (vitamin C), nicotinamide, calcium D-pantothenate, pyridoxine hydrochloride (vitamin B6), folic acid.
ПРЕПОРАЧАНА УПОТРЕБА
 • Помешајте една порција ( 3 дозерки) со 700 мл вода
 • 1 порција дневно, по тренинг
Сите Dymatize продукти кои го содржат Informed-Sport сертификатот се тестирани за банирани супстанции од world-class sports анти-допинг лабораторијата LGC. 
 Во адиција, Informed-Sport гарантира дека сите продукти се произведени по високи стандарди и се безбедни за употреба за сите атлети.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.