-13%
,

Solid Mass Gainer

Сподели:

🔥ВРВНИОТ КВАЛИТЕТ НА ТРЕК
😮Monster Mass Building Formula 1520 КАЛОРИИ😮
👉Помага во добивање на мускулна маса и тежина
👉Вреден извор на енергија и протеини
👉Гејнер основан на протеини и јагленихидрати

Бренд:

1,390 ден2,590 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 1390-2590 Поени во вредност од 139 ден-259 ден!
Ако го купите овој производ, ќе заработите 1390-2590 Поени во вредност од 139 ден-259 ден!
Исчисти

Solid Mass

80,2  г                        13,8 г                       0,4 г

ЈАГЛЕХИДРАТИ           ПРОТЕИН                МАСТИ

Јаглехидратски-протеински додатоци

Solid Mass. Додаток во исхраната, содржи шеќери и залсадувачи. ФОРМУЛА ЗА СТЕКНУВАЊЕ ВРЗ БАЗА НА ЈАГЛЕХИДРАТИ И ПРОТЕИНИ. Препорачаната дневна доза е 400 g.

SKU: Недостапно Категории: ,
Нутритивна  вредност 400 г 100 г
Енергетска вредност 6458 кЈ/

1520 кцал (76%*)

1615 кЈ/

380 кцал (19%*)

Масти 1,76 г (3%*) 0,44 г (1%*)
од кои заситени масни киселини 0,88 г (4%*) 0,22 г ( 1%*)
Јаглехидрати 320,96 г 80,24 г
од кои шеќери 98,76 г (110%*) 24,69 г (27%*)
Протеини 55,12 г (110%*) 13,78 г (28%*)
Сол 0,84 г (14%*) 0,21 г (4%*)
Витамин Ц 80,00 мг (100%*) 20,00 мг (25%*)
Ниацин 16,00 мг (100%*) 4,00 мг (25%*)
Витамин Е 12,00 мг (100%*) 3,00 мг (25%*)
Пантотенска киселина 6,00 мг (100%*) 1,50 мг (25%*)
Витамин Б6 1,40 мг (100%*) 0,35 мг (25%*)
Витамин Б2 1,40 мг (100%*) 0,35мг (25%*)
Витамин Б1 1,10 мг (100%*) 0,28 мг(25%*)
Фолна киселина 200,00 мкг (100%*) 50,00 мкг (25%*)
Биотин 50,00мкг (100%*) 12,50 мкг (25%*)
Витамин Б12 2,50 мкг (100%*) 0,63 мкг (25%*)
Активни состојки
Малтодекстрин 251,84 г 62,96 г
Концентрат на протеин од сурутка 63,16 г 15,79 г
Декстроза 47,36 г 11,84 г
Скроб од ориз 23,16 г 5,79 г

 

*Се однесува на просечно внесување кај возрасни ( 8400 кЈ/2000 кцал)

ПРЕПОРАЧАНА УПОТРЕБА: Растворете една порција од производот-100г( 3,5 лажички) во 250 мл вода или млеко; користете мешалка или миксер. Земете 4 порции дневно. Во денови кога вежбате: 1-ва порција наутро после будење, 2-ра порција во рамките на  1,5 час од вежбањето, остатокот земете го помеѓу оброци. Во денови кога не се вежба: 1-ва порција наутро после будење,остатокот помеѓу оброци.

Водич за сервирање

3,5 х лажички = 1 ПОРЦИЈА (100Г)

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.