Trec Gold Core Whey 100 900gr 30servings Original price was: 1,990 ден.Current price is: 1,590 ден.
Back to products

Yava Labs Pre Stim Free 300gr.


Ако го купите ова вие заштедувате

  • БЕЗ КОФЕИН
  • МОЌ И ПУМПА
  • МАКСИМИЗИРАЈТЕ ГИ ПЕРФОРМАНСИТЕ
  • ЈА ПОДОБРУВА ИЗДРЖЛИВОСТА
SKU: / Бренд:
Ако го купите овој производ, ќе заработите 990 Поени во вредност од 99 ден!
Ако го купите овој производ, ќе заработите 990 Поени во вредност од 99 ден!
x
16 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

Yava Labs PRE Stim Free е врвен енергетски систем пред вежбање, специјално дизајниран да ги максимизира перформансите, да го подобри опоравувањето и да обезбеди напојување и пумпање експлозивни тренинзи, за разлика од сè што сте доживеале. Нашиот PRE Stim Free комбинира моќни состојки во терапевтски дози за да ви помогне да ја подобрите силата, издржливоста, енергијата и фокусот додека вежбате. Освен тоа, го подобрува закрепнувањето со помош на бета-аланин и Л-аргинин, кои ви помагаат да завршите повеќе работа со намалување на времето за закрепнување и зголемување на синтезата на АТП. Нашиот PRE Stim Free користи вазодилататори како што е L-Citruline, за моќна пумпна матрица. Дополнително, производот дава поттик за вежбање со отсуство на кофеин. Ние нудиме различни уникатни и богати вкусови, вклучувајќи боровинка, енергетски пијалок и лимон.

Ќе добиете 20 порции, по 10 грама на контејнер од 300 g. Активните состојки во една порција се 1,6 g бета-аланин, кој ги подобрува перформансите со зголемување на капацитетот за вежбање и намалување на мускулниот замор. Исто така, содржи 3 g L-Citruline Malate 2:1, вазодилататор одговорен за промовирање на поздрави крвни садови и 1,3 g L-Arginine Alpha-ketoglutarate, вазодилататор кој е одговорен за намалување на високиот крвен притисок. Вазодилататорните својства на состојките обезбедуваат зголемување на нивото на азотен оксид во крвта, зголемувајќи го протокот на крв и многу посакуваната пумпа. Екстрактот од кајен пипер и пиридоксин (витамин Б6) се други состојки.

Препорачана употреба: Додадете 10 g (1 мерица) од производот во 200 ml вода. Темелно измешајте и земете веднаш. Yava Labs PRE Stim Free најдобро се користи како дел од добро балансирана диета и не треба да се користи како замена за разновидна и урамнотежена исхрана.

Предупредување: Yava Labs PRE-Stim Free не смее да се употребува во случај на алергија (преосетливост) на некоја од состојките на производот. Бремените мајки и мајките кои дојат секогаш треба да се консултираат со лекар пред да го користат овој или кој било друг додаток во исхраната. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза.

Дополнителни информации
Flavor

Blueberry

,

Energy Drink

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.