PIO Barbell Bar For Home Use 183cm B02

2,290 ден

This weight bar is a must-have in any gym and fitness space.

The weight bar is ideal for bench press, lying and standing exercises.

The bar is not too long and is therefore easy to use in smaller spaces.

 

SKU: 5049 Бренд:

На залиха

Ако го купите овој производ, ќе заработите 2290 Поени во вредност од 229 ден!
x
15 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

The benefits of the Tunturi Barbell Bar with Screw Closers 183 cm.
– Very suitable for bench press and other lying and standing weight exercises
– Screw closers and anti-slip grip for ease of use<
– Perfect for strengthening the muscles in your upper body
– Can also be used in smaller spaces

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.