Whey 100 New Formula 700gr Immuno Shield Original price was: 1,390 ден.Current price is: 1,090 ден.
Back to products

Optimum Micronized Creatine Powder 317gr

1,490 ден

 

  • 3.4 g of pure Creatine Monohydrate to increase muscle power
  • Mixes easily with no gritty taste
SKU: 1606 Бренд:

На залиха

Ако го купите овој производ, ќе заработите 1490 Поени во вредност од 149 ден!
x
18 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

Optimum Nutrition MICRONISED CREATINE POWDER always mixes easily and unlike other Creatine powders, there is no gritty taste or texture.

Description

Creatine monohydrate food supplement powder. Food supplements are not to be used as a substitute for a varied diet. Do not exceed the recommended daily dose. Keep out of reach of children.

*Euromonitor International Limited; Consumer Health 2020 Edition, Sports Protein Powder Category, % Retail Value Share 2019 data.

  • 3.4 g of pure Creatine Monohydrate to increase muscle power
  • Mixes easily with no gritty taste
  • Mix with water, juice or your ON shake

 

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.