-9%

Mass XXL Trec Nutrition

Сподели:

3,290 ден

Комплетна анаболична формула за зголемување на тежина !

  • Рапидено зголемување на мускулна маса
  • Различни форми на јагленихидрати
  • 100% Сурутка протеин + Витамински комплекс

Јаглехидратен и Протеински Комплекс

Бренд:

890 ден2,990 ден

Избриши
Спореди

КОМПЛЕТНА ФОРМУЛА ЗА СТЕКНУВАЊЕ НА МАСА

52,0 г                           13,3 г                       0,9 г

ЈАГЛЕХИДРАТИ         ПРОТЕИНИ               МАСТИ

ВО ЕДНА ПОРЦИЈА – 70 г

Јаглехидратни и протеински додатоци

ВИСОКО-ЕНЕРГЕТСКА ФОРМУЛА НА ЈАГЛЕХИДРАТИ И ПРОТЕИНИ ОД СУРУТКА. ПРЕХРАНБЕНИ ПРОИЗВОДИ ЗА ПОСЕБНА НУТРИТИВНА УПОТРЕБА.

SKU: Недостапно Категории:

 

Хранлива вредност 280 g 100 g 70g
Енергетска вредност 4574 кЈ/

1077 kcal

1634 кЈ/

385 kcal

1144 кЈ/

269 kcal (13%*)

Масти 3,61 g 1,29 g 0,90 g ( 1%*)
од кои заситени масни киселини 1,82 g 0,65 g 0,46 g(2%*)
Јаглехидрати 207,95 g 74,27 g 51,99 g
Од кои шеќери 64,12 g 22,90 g 16,03 g (18%*)
Протеини 53,27 g 19,03 g 13,32 g(27%*)
Сол 5,18 g 1,85 g 1,30g (22%*)
Активни состојки      
Малтодекстрин 159,32 g 56,90 g 39,83 g
Концентрат на протеин од сурутка 66,64 g 23,80 g 16,66 g
Декстроза 30,71 g 10,97 g 7,68 g
Витамин Ц 56,00 mg 20,00 mg 14,00mg(18%*)
Ниацин 11,20 mg 4,00 mg 2,80mg(18%*)
Витамин Е 8,40 mg 3,00 mg 2,10 mg (18%*)
Пантотенска киселина 4,20 mg 1,50 mg 1,05 mg (18%*)
Витамин Б6 0,98 mg 0,35 mg 0,25 mg (18%*)
Витамин Б2 0,98 mg 0,35 mg 0,25 mg (18%*)
Витамин Б1 0,78 mg 0,28 mg 0,19 mg (18%*)
Фолна киселина 140,00 mcg 50,00 mcg 35,00 mcg (18%*)
Биотин 35,00 mcg 12,50 mcg 8,75 mcg (18%*)
Витамин Б12 1,76 mcg 0,63 mcg 0,44 mcg ( 18%*)

*Се однесува на просечно внесување кај возрасни ( 8400 кЈ/2000 кцал)

 

Состојки: малтодекстрини, протеински концентрат д сурутка (од млеко); декстроза; какао во прав за вкус на чоколадо; згуснувач: модофициран скроб (од јачмен); регулатор на киселост за вкус на јаода – лимонска киселина; арома; засладувачи – натриум цикламат, натриум захаринат; витамински комплекс [витамин Ц (Л-аскорбинска киселина); ниацин (никотинамид); витамин Е (ДЛ-алфа-токоферил ацетат); пантотенска киселина (калциум Д-пантотенат); витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид); витамин Б2 (рибофлавин); витамин Б1 (тиамин мононитрат); фолна киселина (птероилмоноглутамична киселина); биотин (Д-биотин); витамин Б12 (цијанкобаламин)]; боја за вкусови: банана, ванила, пинаколада и карамел-ванила – бета каротен; боја за вкус јагода: кохинеал црвена А.

ПРЕПОРАЧАНА УПОТРЕБА: Растворете една порција од производот -70 g (3 лажички) во 200 ml вода или млеко; користете мешалка или миксер. Во зависност од вашите потреби, земете 3-4 порции дневно. Во денови кога вежбате: 1-ва проција наутро после будење. 2-ра порција околу 1,5 час после вежбање, остатокот земете го помеѓу оброци. Во денови кога не се вежба: 1-ва порција наутро после будење, остатокот земете го помеѓу оброци.

 

Водич за сервирање

3 х лажички = 1 ПОРЦИЈА (70 g)

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 0 оценки

0.0 просек
0
0
0
0
0

Бидете првиот што ќе остави оценка “Mass XXL Trec Nutrition”

Сè уште нема оценки.