,

Magnesium CITRATE 90 tablets

Сподели:

Magnesium CITRATE е додаток во исхраната кој содржи магнезиум, погоден за спортисти. Магнезиумот учествува во нормалниот електролитен баланс,  нормална мускулна функција и намалување на заморот и истоштеноста.

Бренд:

590 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 590 Поени во вредност од 59 ден!

Magnesium CITRATE

90 таблети                      30 дози             130 g нето тежина

Произведено во Италија

Додаток во исхраната

Magnesium CITRATE е додаток во исхраната кој содржи магнезиум, погоден за спортисти. Магнезиумот учествува во нормалниот електролитен баланс,  нормална мускулна функција и намалување на заморот и истоштеноста.

Нутритивни информации

Дозирање: 3 таблети

 

Нутритивни информации Во 3 таблети
Магнезиум (120% ПДВ)* 450 mg
*ПДВ – Препорачан дневен внес

СОСТОЈКИ: Магнезиум цитрат, средство за набабрување: целулоза; средства против стврднување: магнезиумови соли на масни киселини, силициум диоксид.

 

Употреба: Земeте 3 таблети еднаш дневно со вода или друг омилен пијалок, препорачливо помеѓу оброци.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.