LOW-CAL SAUCE CAESAR DRESSING 425ml

240 ден

 • Low Calorie
 • No Added Sugar
 • Vegan Friendly
 • Gluten-Free
 • Dairy-Free
 • Fat-Free
SKU: 4320 Бренд:

/

14 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

Delicious Taste – Less than 5 calories per serving
Perfect for: Dipping, Dressing, Cooking & Marinading

425ml | 28 Servings

 • Low Calorie
 • No Added Sugar
 • Vegan Friendly
 • Gluten-Free
 • Dairy-Free
 • Fat-Free

Shake well before use.

Store in a cool place, away from direct sunlight. Once opened, keep refrigerated and consume within 4 weeks.

FIT CUISINE™ is a sub-brand of Applied Nutrition Limited.

 

 

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.