-16%
, , ,

L Carnitine Complex 90 caps

Сподели:

Л-КАРНИТИН КОМПЛЕКС

  • СОГОРУВАЧ НА МАСТИ
  • Л – КАРНИТИН + ВИТ. Б6 + ХРОМ
  • 90 таблети/800 мг
Бренд:

750 ден 890 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 750 Поени во вредност од 75 ден!

Л – КАРНИТИН КОМПЛЕКС содржи специјална мешавина од Л- карнитин тартрат, хром и витамин Б6. Л-карнитин-от е носител на долг ланец масни киселини, природно произведени во телото и активно учествува во липидниот метаболизам. Витаминот Б6 и хромот го поттикнуваат создавањето на енергија; исто така минералите придонесуваат во одржувањето на соодветно ниво на глукоза во крвта намалувајќи ја нејзината флуктуација.

 

ПРЕПОРАЧАНА УПОТРЕБА:  Дневната препорачана доза е 2 таблети. Испијте со приближно 300 мл вода.

Кога вежбате: две таблети 30 мин. пред тренинг

Кога не вежбате: два пати на ден по една таблета, препорачливо е 30 мин. пред оброк.

Да не се надминува препорачаната дневна доза. Да не се користи како замена за разновидна исхрана. Деца, бремени жени и доилки не смеат да го користат производот.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.