-7%
, , , , ,

L-Carnitine 3000 – 1000ml – 80 portions

Сподели:
  • го поддржува метаболизмот на липидите
  • го зголемува производството на енергија
  • содржи голема доза на течен л-карнитин
Бренд:

1,390 ден 1,500 ден

TREC NUTRITION L-CARNITINE 3000                                                                1500 mg Л-карнитин

Течен Л-карнитин 1000 ml / 80 порции                                                          додаток во исхраната

Обликувачи на телото

L-Carnitine 3000 – додаток во исхраната. Со засладувачи. Течен Л-карнитин.

Активни состојки во 12,5 ml*
Л-карнитин 1500 mg
*дневна доза од производот

 

Препорачаната дневна доза е 12,5 ml. Препорачана употреба: Едно сервирање од производот – 12,5 ml (измерете со мерицата вклучена во пакувањето) земете еднаш во денот, најдобро 30 минути пред оброк или пред тренинг. Протресете пред употреба. Состојки: вода, Л-карнитин (12%), регулатор на киселост – лимонска киселина, ароми, конзерванси – калиум сорбат и натриум бензоат, засладувачи – натриум цикламат, ацесулфам К, сукралоза и натриум захаринат, боја за вкусовите на цреша и грејпфрут – кохинел.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.