Back to products
L-Carnitine 3000 - 500ml - 40 portions Original price was: 1,190 ден.Current price is: 990 ден.

Trec L Carnitine 3000 1000ml 80 servings

Original price was: 1,890 ден.Current price is: 1,500 ден.
Ако го купите ова вие заштедувате

SKU: / Бренд:
Ако го купите овој производ, ќе заработите 1500 Поени во вредност од 150 ден!
Ако го купите овој производ, ќе заработите 1500 Поени во вредност од 150 ден!
x
20 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

L-Carnitine 3000 – додаток во исхраната. Со засладувачи. Течен Л-карнитин. Препорачаната дневна доза е 12,5 ml. Препорачана употреба: Едно сервирање од производот – 12,5 ml (измерете со мерицата вклучена во пакувањето) земете еднаш во денот, најдобро 30 минути пред оброк или пред тренинг. Протресете пред употреба.

 

Начин на чување: Чувајте во добро затворена кутија, на суво место, на температура од 15-25оС. Чувајте надвор од дофат на деца.

 

Активни состојки во 12,5 ml*
Л-карнитин 1500 mg
*дневна доза од производот

 

Нутритивни вредности
Активни состојки во 12,5 ml*
Л-карнитин 1500 mg
*дневна доза од производот

Состојки: вода, Л-карнитин (12%), регулатор на киселост – лимонска киселина, ароми, конзерванси – калиум сорбат и натриум бензоат, засладувачи – натриум цикламат, ацесулфам К, сукралоза и натриум захаринат, боја за вкусовите на цреша и грејпфрут – кохинел.

Дополнителни информации
Flavor Cherry , Apricot
Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.