Diet Shake 720gr 24servings Vanilla BioTechUSA Original price was: 2,090 ден.Current price is: 1,790 ден.
Back to products
Nutrend Whey Core 1800gr Original price was: 2,990 ден.Current price is: 2,550 ден.

Amix Kre Alkalyn® 120caps

1,200 ден

Kre-Alkalyn® е нова форма на креатин со pH повисока од 12, која се постигнува со користење на светски патентиран процес на производство.

 

SKU: 354 Бренд:

На залиха

Ако го купите овој производ, ќе заработите 1200 Поени во вредност од 120 ден!
x
14 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

Kre-Alkalyn® е без фаза на полнење, без циклуси, без несакани ефекти, 100% стабилен креатин, кој ви дава моментални резултати. Всушност, на повеќето спортисти им требаат само 1-3 капсули на ден за да постигнат резултати еднакви или подобри од сите други нестабилни производи со креатин.

Препорачана доза: Во денови на тренинг: 1 капсула наутро 30 минути пред првиот оброк, потоа 1-2 капсули, 30 минути пред тренинг. Во денови без тренинг: 1 капсула наутро 30 минути пред првиот оброк, потоа 1-2 капусли, 30 минути пред последниот оброк со 300 мл. вода.

Нутритивни својства во 2 капсули: Kre-Alkalyn® 1500 мг. бафериран креатин – US патент #6,399,661

Дополнителни состојки: Желатинска капсула (чист желатин, вода, боја: титаниум диоксид),магнезиум стеарат, силициум диоксид.

Рок на употреба: втиснат на пакувањето. Чувајте го на температура што не надминува 25 степени,на суво, ладно место, надвор од сончева светлина. Предупредување: Продуктот не смеат да го користат бремени жени, доилки и деца. Држете го подалеку од дофат на деца! Не ја пречекорувајте
препорачаната дневна доза! Продуктот не смее да се користи како замена за за разновидна балансирана исхрана. Производителот не одговара за евентуални штети настанати при транспорт или чување.Предупредување за алергии: продуктот содржи млеко, јајца, соја и школки.

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.